Travlopp på Bergsåker, banan för Dagens dubbel lördag 8 november 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 8 november 2025 Bergsåker

lördag 8 november 2025Bergsåker, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bergsåker

Lopp 9 · Stall Ofcourse - STL Bronsdivisionen (Försök 4 i Meeting 7 - Final Solvalla 26/12) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:25

Vinnare

6X.O.Kemp Daniel Wäjersten

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16X.O.KempDaniel Wäjersten1.11,74,30
29Steady RocLinus Lönn1.11,96,93
33AlbaceteMagnus A Djuse1.12,018,08
41Neymar BokoKevin Svedlund1.12,122,49
55Vichel J.C.Jennifer Persson1.12,117,93
611BidenskyJohn Östman1.12,384,47
72Blue Boy FaceDaniel Redén1.12,32,25
88Viking LaneRikard N Skoglund1.12,421,69
Opl.10Imperator GodivaMarcus Lilius1.12,645,41
Opl.12Domino Time Trot (galopp)Örjan Kihlströmu8,21
Struken4Light InCarl Johan Jepson––
Struken7Domenik JetFredrik Plassen––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Bergsåker

Lopp 10 · JCS Security / Nilox HB - STL Klass II (Försök 5 i Meeting 7 - Final Solvalla 26/12) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:45

Vinnare

10Don E.Star Oskar J Andersson

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
110Don E.StarOskar J Andersson1.11,56,88
24Youcan'taffordmeCarl Johan Jepson1.11,64,03
31Urgent BeatÖrjan Kihlström1.11,65,14
46SuperchargedErik Lindegren1.11,813,88
59Soulmate PelliniDaniel Wäjersten1.11,94,25
68Önas TindraLars-Göran Söderberg1.12,166,63
75Lion SilverMagnus A Djuse1.12,415,71
87Edlas ThunderboltJenny A Björk1.12,464,14
Opl.2CurtisHenrik Svensson1.12,674,88
Diskv.3Lake's Fire (galopp)Ulf Ohlsson95,69
Struken11Strawberry GooGooRikard N Skoglund––
Struken12R.K.SunshineMarcus Lilius––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bergsåker lopp 9

Stall Ofcourse - STL Bronsdivisionen (Försök 4 i Meeting 7 - Final Solvalla 26/12) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:25

Startlista DD-1, Bergsåker lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Neymar BokoKevin Svedlund1Startar
2Blue Boy FaceDaniel Redén2Startar
3AlbaceteMagnus A Djuse3Startar
4Light InCarl Johan Jepson4Struken
5Vichel J.C.Jennifer Persson4Startar
6X.O.KempDaniel Wäjersten5Startar
7Domenik JetFredrik Plassen7Struken
8Viking LaneRikard N Skoglund6Startar
9Steady RocLinus Lönn9Startar
10Imperator GodivaMarcus Lilius10Startar
11BidenskyJohn Östman11Startar
12Domino Time TrotÖrjan Kihlström12Startar

Startlista DD-2 · Bergsåker lopp 10

JCS Security / Nilox HB - STL Klass II (Försök 5 i Meeting 7 - Final Solvalla 26/12) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:45

Startlista DD-2, Bergsåker lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Urgent BeatÖrjan Kihlström1Startar
2CurtisHenrik Svensson2Startar
3Lake's FireUlf Ohlsson3Startar
4Youcan'taffordmeCarl Johan Jepson4Startar
5Lion SilverMagnus A Djuse5Startar
6SuperchargedErik Lindegren6Startar
7Edlas ThunderboltJenny A Björk7Startar
8Önas TindraLars-Göran Söderberg8Startar
9Soulmate PelliniDaniel Wäjersten9Startar
10Don E.StarOskar J Andersson10Startar
11Strawberry GooGooRikard N Skoglund11Struken
12R.K.SunshineMarcus Lilius12Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 8 nov 2025 kl 19:10.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1110,35699,85134,13108,74239,10228,26762,94922,20108,22193,96––
    215,37175,3113,959,3036,9538,87193,21221,6710,2717,77––
    399,97581,7891,0579,36132,53233,16535,41757,4483,61173,18––
    4––––––––––––
    5106,78631,91101,9578,47137,69189,47418,93667,8593,71140,51––
    628,49291,2623,1215,5951,3559,45278,07307,2616,4032,29––
    7––––––––––––
    8166,07946,08145,34115,84258,13307,63762,32582,60131,66244,73––
    950,23507,5539,1634,40103,7292,01477,84509,3724,6244,30––
    10368,591566,54383,03322,46608,18604,701495,331305,91270,97378,23––
    11644,431332,75729,92517,50891,481137,931353,281374,14524,03840,75––
    1242,63507,5242,3235,61102,69111,09507,52457,2627,7847,19––

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.