Travlopp på Åby, banan för Dagens dubbel lördag 6 december 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 6 december 2025 Åby

lördag 6 december 2025Åby, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Åby

Lopp 9 · Vinstfaktor | STL Bronsdivisionen (Försök 9 i Meeting 7 - Final Solvalla 26/12) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:25

Vinnare

12Steady Express Johan Untersteiner

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
112Steady ExpressJohan Untersteiner1.12,31,39
28Nash KeeperHanna Lähdekorpi1.12,438,25
31Kapten NemoCarl Johan Jepson1.12,510,95
47De ChambeauThomas Uhrberg1.12,669,32
54Custom ChefTyler Mifsud1.12,7126,62
610Eolo Wise L.Magnus A Djuse1.12,812,48
72Abel LockThomas Dalborg1.12,827,10
85Extremely SweetRobert Bergh1.12,931,73
Opl.9Big Little Man (galopp)Svend Dyhrberg1.13,668,57
Opl.3Cameron HillsBjörn Goop1.14,16,65
Opl.6Bases LoadedStefan Persson1.14,3133,52
Struken11Lifelong JourneyMats E Djuse––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Åby

Lopp 10 · Tingsvalvet | STL Stodivisionen - Spårtrappa (Försök 7 i Meeting 7 - Final Solvalla 26/12) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:45

Vinnare

6Official Sox Carl Johan Jepson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Official SoxCarl Johan Jepson1.13,13,36
210Donna InezSvend Dyhrberg1.13,370,96
31ChocolatemereOskar Svanberg1.13,726,93
45Pure DesireChristoffer Eriksson1.13,78,73
512Bella YankeeJulian Cordeau1.13,76,25
67Nepenthe BokoGustav Johansson1.13,840,87
711SatsumaPeter Untersteiner1.13,944,43
814Smiley BroddaClaes Svensson1.14,0143,45
Opl.3Luck is for LosersAndré Eklundh1.14,16,02
Opl.15Princess of DivineValentin Prevost1.14,315,30
Opl.2FilleBjörn Goop1.14,420,97
Opl.8Nolby PalemaAnton Knutsson1.14,5154,45
Opl.9Youcan'taffordmeMagnus A Djuse1.15,011,89
Opl.13Hydra (galopp)Robert Berghu53,57
Diskv.4Run Like Brodda (galopp)Johan Untersteiner38,87

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Åby lopp 9

Vinstfaktor | STL Bronsdivisionen (Försök 9 i Meeting 7 - Final Solvalla 26/12) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:25

Startlista DD-1, Åby lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Kapten NemoCarl Johan Jepson1Startar
2Abel LockThomas Dalborg2Startar
3Cameron HillsBjörn Goop3Startar
4Custom ChefTyler Mifsud4Startar
5Extremely SweetRobert Bergh5Startar
6Bases LoadedStefan Persson6Startar
7De ChambeauThomas Uhrberg7Startar
8Nash KeeperHanna Lähdekorpi8Startar
9Big Little ManSvend Dyhrberg9Startar
10Eolo Wise L.Magnus A Djuse10Startar
11Lifelong JourneyMats E Djuse11Struken
12Steady ExpressJohan Untersteiner11Startar

Startlista DD-2 · Åby lopp 10

Tingsvalvet | STL Stodivisionen - Spårtrappa (Försök 7 i Meeting 7 - Final Solvalla 26/12) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:45

Startlista DD-2, Åby lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1ChocolatemereOskar Svanberg1Startar
2FilleBjörn Goop2Startar
3Luck is for LosersAndré Eklundh3Startar
4Run Like BroddaJohan Untersteiner4Startar
5Pure DesireChristoffer Eriksson5Startar
6Official SoxCarl Johan Jepson6Startar
7Nepenthe BokoGustav Johansson7Startar
8Nolby PalemaAnton Knutsson8Startar
9Youcan'taffordmeMagnus A Djuse9Startar
10Donna InezSvend Dyhrberg10Startar
11SatsumaPeter Untersteiner11Startar
12Bella YankeeJulian Cordeau12Startar
13HydraRobert Bergh13Startar
14Smiley BroddaClaes Svensson14Startar
15Princess of DivineValentin Prevost15Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 6 dec 2025 kl 19:07.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    1173,17168,7750,3784,0379,1633,40349,371079,5186,49927,41496,6371,84653,661333,16210,20
    2423,23387,95203,93289,29268,18133,75877,321766,37331,941729,941475,29182,092248,031792,32500,01
    3171,0595,0826,3356,9643,4020,82257,49779,1952,71667,28397,0731,67496,28992,56111,41
    4849,73693,00442,91316,94484,23282,04967,561766,09576,032097,631482,71887,023570,352992,551576,03
    5446,54332,34147,60181,19128,9993,15491,821052,26197,401261,76856,70238,66811,422907,61489,80
    6899,49727,71421,29431,52510,83216,941069,331582,23577,262274,341706,46699,652494,832698,501472,35
    7956,88724,67382,21464,78463,87274,23580,602056,87545,772485,081535,21615,662400,943374,551134,00
    8851,25586,73280,27332,09340,78166,30841,69971,95378,302646,381602,86410,942360,313001,06587,37
    91549,541447,45576,32778,05764,08409,001704,073550,63600,732109,912904,84881,913214,274681,201441,00
    10288,97204,6054,1379,2083,1536,74424,601292,9274,94710,62539,6673,99731,681442,50168,11
    11–––––––––––––––
    1253,5143,7410,7414,9213,145,6786,56257,7819,69175,70118,6010,25135,92265,1231,29

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.