Travlopp på Axevalla, banan för Dagens dubbel tisdag 9 december 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 9 december 2025 Axevalla

tisdag 9 december 2025Axevalla, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Axevalla

Lopp 8 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56, faktisk start kl 21:08 (+12 min)

Vinnare

1Gallo Jet Thomas Dalborg

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Gallo JetThomas Dalborg1.15,24,23
210Victory PoseidonPer Linderoth1.14,59,86
311Listas PippiDwight Pieters1.15,050,67
47YoungCarl Johan Jepson1.15,13,05
56Enjoythevictory SCKristian Lindberg1.15,392,38
63Who's LonelyVictor Rosleff1.16,113,09
79Marcelo VieiraEmilia Leo1.15,546,53
Opl.12Fiber ShotMikael J Andersson1.15,676,11
Opl.13TenoutoftenAndré Eklundh1.16,37,96
Opl.8Önas PatriciaEmma Magnusson1.18,3209,55
Diskv.2Modric (galopp)Hans Crebasu4,79
Diskv.5Wulcan Laylock (galopp)Linda Sedströmu31,44
Struken4WindforceStefan Persson––
Struken14Zigzag ZagazooJosefine Ivehag––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Axevalla

Lopp 9 · Ecurie D.s Stoserie, Försök 6 av 6 (Final Axevalla 31/12) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 21:27 (+12 min)

Vinnare

1Fukushima Jet Per Linderoth

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Fukushima JetPer Linderoth1.15,24,49
211Bea PalemaHans Crebas1.15,313,52
35JuventasAndré Eklundh1.15,42,26
42TellmenowKevin Oscarsson1.15,444,40
510G.R.TintinVictor Rosleff1.15,518,08
68Galaxy Love D.E.Carl Johan Jepson1.15,63,68
79Rokka Tiger M.G.Viktoria Berntsson1.15,668,15
87Harriet ZetMikko Aho1.16,117,39
Opl.3Vivienne TifValentin Prevost1.16,857,42
Struken4Honey B.Niclas Stenquist––
Struken6ChocoliciousStefan Persson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Axevalla lopp 8

2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56, faktisk start kl 21:08 (+12 min)

Startlista DD-1, Axevalla lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Gallo JetThomas Dalborg1Startar
2ModricHans Crebas2Startar
3Who's LonelyVictor Rosleff3Startar
4WindforceStefan Persson4Struken
5Wulcan LaylockLinda Sedström1Startar
6Enjoythevictory SCKristian Lindberg2Startar
7YoungCarl Johan Jepson3Startar
8Önas PatriciaEmma Magnusson4Startar
9Marcelo VieiraEmilia Leo5Startar
10Victory PoseidonPer Linderoth6Startar
11Listas PippiDwight Pieters7Startar
12Fiber ShotMikael J Andersson8Startar
13TenoutoftenAndré Eklundh9Startar
14Zigzag ZagazooJosefine Ivehag10Struken

Startlista DD-2 · Axevalla lopp 9

Ecurie D.s Stoserie, Försök 6 av 6 (Final Axevalla 31/12) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 21:27 (+12 min)

Startlista DD-2, Axevalla lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Fukushima JetPer Linderoth1Startar
2TellmenowKevin Oscarsson2Startar
3Vivienne TifValentin Prevost3Startar
4Honey B.Niclas Stenquist4Struken
5JuventasAndré Eklundh4Startar
6ChocoliciousStefan Persson6Struken
7Harriet ZetMikko Aho5Startar
8Galaxy Love D.E.Carl Johan Jepson6Startar
9Rokka Tiger M.G.Viktoria Berntsson9Startar
10G.R.TintinVictor Rosleff10Startar
11Bea PalemaHans Crebas11Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 9 dec 2025 kl 21:50.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →1234567891011
    116,97227,53358,93–12,41–112,6516,05381,36106,8179,11
    216,17209,76403,06–12,07–104,7414,95407,5898,8990,11
    398,00580,75363,25–43,94–315,4455,16916,60391,13316,10
    4–––––––––––
    5123,44605,84555,63–93,37–207,85112,64613,79363,71365,74
    6319,31641,29798,54–282,82–661,71310,601002,471059,06856,66
    711,26131,62180,78–10,16–51,398,48182,5771,8880,92
    8619,951839,061396,34–697,35–1302,65423,031526,012217,121668,04
    9189,22817,58914,41–152,73–446,57176,36572,71574,09598,51
    1027,11355,28458,89–27,68–155,6529,35307,2092,94133,37
    11294,071402,271330,90–242,62–701,93232,861605,89651,62459,15
    12451,351998,171459,17–446,27–944,02384,971621,521079,661107,96
    1330,61329,23451,20–24,96–139,6727,68463,20163,13141,85
    14–––––––––––

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.