Travlopp på Axevalla, banan för Dagens dubbel tisdag 7 april 2026. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 7 april 2026 Axevalla

tisdag 7 april 2026Axevalla, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Axevalla

Lopp 8 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

12Pingis Carlos Söderström

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
112PingisCarlos Söderström1.13,52,72
26Victory PoseidonBjörn Goop1.14,36,16
37HiramVictor Rosleff1.14,316,35
42Howitends W.F.Dwight Pieters1.14,46,89
53Meryl Streep BokoStefan Persson1.14,681,44
64Cheeky DocLinda Sedström1.14,657,11
Opl.10Friend of ElvesKevin Oscarsson1.14,032,42
Opl.13Ready TrophyIina Aho1.14,868,71
Opl.5Makian Degato (galopp)Julian Cordeau1.16,412,18
Opl.11Hipster K. (galopp)André Eklundh1.19,848,28
Diskv.1La Crosta (galopp)Hans Crebaskub924,78
Diskv.8Jula Menuncio (galopp)Carl Johan Jepson114,45
Struken9Raffige RuneTobias Modig––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Axevalla

Lopp 9 · Stolopp - Spårtrappa · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

10PrincessoftheDawn André Eklundh

Segermarginal: 3 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
110PrincessoftheDawnAndré Eklundh1.12,34,64
21CantalTyler Mifsud1.12,716,18
312Galaxy Love D.E.Björn Goop1.12,99,84
411Randy ZonDwight Pieters1.13,124,81
53Magic JewelStefan Persson1.13,219,25
65Global DelightfulJohan Svensson1.13,564,75
Opl.8Mindyourlove W.F.Thomas Dalborg1.13,766,07
Opl.7Mia Amore (galopp)Linda Sedström1.14,3118,88
Diskv.2Havsnymfen (galopp)Peter Untersteiner82,60
Diskv.4Wilma Express (galopp)Kevin Oscarssonu90,82
Diskv.6My Lady Emma (galopp)Carl Johan Jepsonu3,65
Struken9SincerelyEmilia Leo––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Axevalla lopp 8

2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Axevalla lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1La CrostaHans Crebas1Startar
2Howitends W.F.Dwight Pieters2Startar
3Meryl Streep BokoStefan Persson3Startar
4Cheeky DocLinda Sedström4Startar
5Makian DegatoJulian Cordeau5Startar
6Victory PoseidonBjörn Goop6Startar
7HiramVictor Rosleff7Startar
8Jula MenuncioCarl Johan Jepson8Startar
9Raffige RuneTobias Modig9Struken
10Friend of ElvesKevin Oscarsson1Startar
11Hipster K.André Eklundh2Startar
12PingisCarlos Söderström3Startar
13Ready TrophyIina Aho4Startar

Startlista DD-2 · Axevalla lopp 9

Stolopp - Spårtrappa · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Axevalla lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1CantalTyler Mifsud1Startar
2HavsnymfenPeter Untersteiner2Startar
3Magic JewelStefan Persson3Startar
4Wilma ExpressKevin Oscarsson4Startar
5Global DelightfulJohan Svensson5Startar
6My Lady EmmaCarl Johan Jepson6Startar
7Mia AmoreLinda Sedström7Startar
8Mindyourlove W.F.Thomas Dalborg8Startar
9SincerelyEmilia Leo9Struken
10PrincessoftheDawnAndré Eklundh9Startar
11Randy ZonDwight Pieters10Startar
12Galaxy Love D.E.Björn Goop11Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 7 apr 2026 kl 21:38.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1188,88103,70353,96966,56726,7485,60995,331089,48–173,57482,29286,06
    289,1920,05128,74411,23421,8021,52533,45396,71–40,51129,1270,65
    3677,11281,51396,981100,151064,79223,22925,671302,04–627,85988,95810,10
    4467,13215,88651,08418,98722,67185,70609,191160,24–425,43859,83609,24
    5201,2364,70235,71726,95231,4375,56623,60728,86–76,18386,89144,10
    695,0422,99112,60359,41321,1817,75395,13363,70–44,00162,4152,73
    7120,0956,84173,38441,10536,1046,05382,19610,76–72,58250,14146,04
    872,1512,9586,01291,03208,709,89324,76206,78–23,18127,7738,75
    9––––––––––––
    10620,36149,39465,231733,431507,08155,341682,601162,98–227,72703,10242,96
    11409,99155,13612,301439,651593,16114,721224,42885,23–183,53251,29385,75
    1255,889,6080,37314,48239,468,51362,79245,08–20,3371,9127,04
    131253,72444,441251,842451,832536,20458,092042,891540,25–741,52883,18705,23

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.