Travlopp på Halmstad, banan för Dagens dubbel fredag 17 april 2026. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 17 april 2026 Halmstad

fredag 17 april 2026Halmstad, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Halmstad

Lopp 8 · Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

4Belichic Fredrik Persson

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14BelichicFredrik Persson1.15,23,00
22DivoraDwight Pieters1.15,26,76
310McllroyThomas Uhrberg1.15,511,71
41Josåfin af SolnäsJan Hansen1.15,570,31
515Mayhem MaryMax Karlsson1.15,668,03
612Sunset SkyVictor Rosleff1.15,64,16
77My Kind of PieSimon Mitman1.15,763,07
Opl.11Jupiter DeloChristoffer Eriksson1.15,77,57
Opl.9KeepthesugarcomingLarson Mifsud1.15,820,69
Opl.3Maiden MichelleSören Boel1.15,887,99
Opl.6Ready for PartyMarkus Waldmüller1.16,129,80
Opl.13Eddie ShadowRobert A Kerttu1.16,172,65
Opl.5She's a KeeperDante Kolgjini1.16,215,29
Opl.8Silver KornellRobert Andersson1.16,545,98
Struken14Muscle RexStefan Persson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Halmstad

Lopp 9 · Svensk Travsports Unghästserie - Fyraåringslopp Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

5Henessi Butja Dwight Pieters

Segermarginal: 5 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Henessi ButjaDwight Pieters1.13,62,28
27Have a Drink on MeJohan Untersteiner1.14,115,46
33Trifli VixiPeter Untersteiner1.14,39,19
44MaroonVictor Rosleff1.14,511,88
52Beibe GardeKen Ecce1.14,625,22
61ÄlvdansSvend Dyhrberg1.14,753,69
78Universal TileJoakim Lövgren1.14,924,99
810MandalounaPer Nordström1.14,947,60
Opl.6Nicole Silvio (galopp)Thomas Uhrberg1.15,05,34
Opl.9Eye Candy FaceDante Kolgjini1.15,314,82
Opl.12Indian SummerFlemming Jensen1.15,512,40
Opl.11R.K.PocahontasTommy Karlstedt1.15,535,41

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Halmstad lopp 8

Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Halmstad lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Josåfin af SolnäsJan Hansen1Startar
2DivoraDwight Pieters2Startar
3Maiden MichelleSören Boel3Startar
4BelichicFredrik Persson4Startar
5She's a KeeperDante Kolgjini5Startar
6Ready for PartyMarkus Waldmüller6Startar
7My Kind of PieSimon Mitman7Startar
8Silver KornellRobert Andersson8Startar
9KeepthesugarcomingLarson Mifsud9Startar
10McllroyThomas Uhrberg10Startar
11Jupiter DeloChristoffer Eriksson11Startar
12Sunset SkyVictor Rosleff12Startar
13Eddie ShadowRobert A Kerttu13Startar
14Muscle RexStefan Persson14Struken
15Mayhem MaryMax Karlsson14Startar

Startlista DD-2 · Halmstad lopp 9

Svensk Travsports Unghästserie - Fyraåringslopp Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Halmstad lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1ÄlvdansSvend Dyhrberg1Startar
2Beibe GardeKen Ecce2Startar
3Trifli VixiPeter Untersteiner3Startar
4MaroonVictor Rosleff4Startar
5Henessi ButjaDwight Pieters5Startar
6Nicole SilvioThomas Uhrberg6Startar
7Have a Drink on MeJohan Untersteiner7Startar
8Universal TileJoakim Lövgren8Startar
9Eye Candy FaceDante Kolgjini9Startar
10MandalounaPer Nordström10Startar
11R.K.PocahontasTommy Karlstedt11Startar
12Indian SummerFlemming Jensen12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 17 apr 2026 kl 21:37.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1576,621550,94663,76811,83285,43412,12627,54955,40949,133278,691291,65780,72
    2742,58179,5070,1178,7424,7143,0984,51112,9698,94712,52448,44103,64
    32080,951705,20582,831224,95490,53675,181018,501825,151462,094000,942200,281937,69
    4368,0062,7927,7839,808,1215,7136,9065,6845,77396,4385,3369,95
    5514,03154,7261,56112,2530,5160,0181,35133,75145,87753,92228,29140,52
    6897,08584,16331,61334,96113,27156,08325,08549,37445,301828,231234,53599,11
    71415,521202,19693,33752,99237,78476,94321,09638,001174,182441,011520,971236,37
    81926,031295,52470,95797,24168,71269,21615,22540,40599,671879,681755,73824,47
    91542,61756,11329,76342,2897,01221,43338,20721,08306,581347,291069,64531,91
    101149,68135,3579,3884,2525,8559,38102,25144,9796,04618,01177,07127,26
    11652,60203,3661,5968,8821,8039,2571,14116,4275,77556,86231,9491,55
    12374,70109,2937,5773,0210,6320,0647,2595,1067,07449,50122,5273,36
    133746,272374,481558,452085,92677,921138,122041,622945,491991,343288,921729,022338,12
    14––––––––––––
    154349,682935,58938,181426,22398,63836,151565,972974,601709,883139,451990,661277,27

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.