Travlopp på Visby, banan för Dagens dubbel torsdag 11 juni 2026. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 11 juni 2026 Visby

torsdag 11 juni 2026Visby, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Visby

Lopp 8 · Spår efter startpoäng · 2120 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

11Manne Margunn Anders Eriksson

Segermarginal: 7 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Manne MargunnAnders Eriksson1.13,45,70
21Conch on InnClaes Sjöström1.14,17,08
312Pretty Lil PennyDaniel Redén1.14,21,92
48I am TimmieThomas Jonsson1.14,29,59
53Zinon DreamPetter Karlsson1.14,238,19
610Goliat BrickKenneth Gorski1.14,389,46
74Any AbilityEva Lundahl1.14,481,11
89Bottnas JustinAlf Nordemo1.14,523,15
Opl.7Scarybeary LixarveJohan Wiman1.14,620,80
Opl.5Bovary FaceChristian Cracchiolo1.14,813,06
Opl.6EdforeverMartin Malmqvist1.15,093,48
Opl.2Stojweiler OneAnders Zackrisson1.16,0102,73

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Visby

Lopp 9 · Presenteras av NIMA. · 1620 m · Autostart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 21:21 (+6 min)

Vinnare

6Huchuy Qosqo Anders Eriksson

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Huchuy QosqoAnders Eriksson1.12,32,78
29OuyouboolooeyClaes Sjöströmit59,48
34BearraMartin Malmqvistit9,27
42Suntory IbikiThomas Jonssonit46,24
512Boost LaneEva Lundahlit19,01
611Cayenne GelAnders Zackrissonit31,51
710Mega CloudJohan Wimanit118,76
87One to LoveAnnika Nährströmit229,35
Opl.8Grab the MomentPetter Karlssonit120,24
Diskv.3Fiddlers Bitch (galopp)Tilde Hallvidenkub0124,97
Diskv.5Lexicon (galopp)Daniel Redénu1,78
Struken1Wheeljack P.W.RChristian Cracchiolo––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Visby lopp 8

Spår efter startpoäng · 2120 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Visby lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Conch on InnClaes Sjöström1Startar
2Stojweiler OneAnders Zackrisson2Startar
3Zinon DreamPetter Karlsson3Startar
4Any AbilityEva Lundahl4Startar
5Bovary FaceChristian Cracchiolo5Startar
6EdforeverMartin Malmqvist6Startar
7Scarybeary LixarveJohan Wiman7Startar
8I am TimmieThomas Jonsson8Startar
9Bottnas JustinAlf Nordemo9Startar
10Goliat BrickKenneth Gorski10Startar
11Manne MargunnAnders Eriksson11Startar
12Pretty Lil PennyDaniel Redén12Startar

Startlista DD-2 · Visby lopp 9

Presenteras av NIMA. · 1620 m · Autostart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 21:21 (+6 min)

Startlista DD-2, Visby lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Wheeljack P.W.RChristian Cracchiolo1Struken
2Suntory IbikiThomas Jonsson1Startar
3Fiddlers BitchTilde Hallviden2Startar
4BearraMartin Malmqvist3Startar
5LexiconDaniel Redén4Startar
6Huchuy QosqoAnders Eriksson5Startar
7One to LoveAnnika Nährström6Startar
8Grab the MomentPetter Karlsson7Startar
9OuyouboolooeyClaes Sjöström9Startar
10Mega CloudJohan Wiman10Startar
11Cayenne GelAnders Zackrisson11Startar
12Boost LaneEva Lundahl12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 11 jun 2026 kl 21:44.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1–231,17380,5739,6910,1517,43532,52431,21132,32769,34192,37101,68
    2–639,691195,02551,95234,43474,271897,281915,971161,432575,661180,371117,77
    3–1130,79527,12372,70118,15213,521374,991016,761017,622146,35966,32909,75
    4–797,931032,21218,66136,33237,26942,391052,38520,722117,761100,70628,77
    5–254,22484,5166,7216,6329,60569,02480,25306,101199,79317,78166,30
    6–812,621047,10351,81157,31217,881147,581215,72780,612664,581420,47992,86
    7–444,111067,89124,2736,0164,09569,291108,95564,561098,67537,18270,52
    8–267,68777,2063,6415,2727,281151,21417,44352,891347,67265,89176,89
    9–735,031121,78124,9440,9064,941533,411168,24474,881499,61493,08168,29
    10–1607,571917,65547,54173,90341,691866,582628,161501,461618,81980,60841,80
    11–373,63968,6167,0913,3524,301197,26992,87475,331123,82183,52164,66
    12–153,39330,8430,283,639,24396,96302,76143,65452,71118,7958,07

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.