Travlopp på Färjestad, banan för Dagens dubbel måndag 26 oktober 2026. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 26 oktober 2026 Färjestad

måndag 26 oktober 2026Färjestad, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Färjestad

Lopp 8 · Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

10Secret Brigadoon Björn Goop

Segermarginal: 3 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
110Secret BrigadoonBjörn Goop1.12,97,39
213Jayden de JoudesCarl Johan Jepson1.13,23,11
311Chippen DeeDwight Pieters1.13,38,77
47Dats MilianOle Johan Östre1.13,413,74
514Livi PoldarkAdam Ivarsson1.13,699,73
69Call of the WildMagnus Jakobsson1.13,618,12
71AlastairPer Linderoth1.13,736,55
Opl.8Maui SunPetter Karlsson1.13,93,34
Opl.5Fuego JetPer Nilsson1.15,347,98
Opl.4Bless MeSvante Häger1.15,357,90
Opl.12Strong de la HoyaJulia Nilsson1.16,680,20
Opl.3R.K.BeagleStefan Persson1.17,522,75
Opl.6Kencio Jaam (galopp)Jonas Mobergdist30,47
Diskv.2Jetset River (galopp)Jan Silvén1365,02
Struken15Harry M.G.Marc Elias––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Färjestad

Lopp 9 · Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

7Don Gaagaa Carl Johan Jepson

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17Don GaagaaCarl Johan Jepson1.12,82,04
26B.T.'s VencorMagnus Jakobsson1.12,952,61
34Pivot ExpressStefan Persson1.12,93,57
41Mix the BoozeBjörn Goop1.12,97,42
510Loviseholms CrownLinda Sedström1.13,240,15
62Like HighAndré Bood1.13,210,47
Opl.12EarnestOle Johan Östre1.13,222,11
Opl.3Raffige RuneTobias Modig1.13,575,94
Opl.5Nikki B.R.Åsbjörn Tengsareid1.13,634,02
Opl.11MassaiMicael Lindblom1.13,669,75
Opl.8Nowhere FastPer Nilsson1.14,393,27
Opl.9Mindyourlove W.F.Mikael J Andersson1.14,543,81

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Färjestad lopp 8

Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Färjestad lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1AlastairPer Linderoth1Startar
2Jetset RiverJan Silvén2Startar
3R.K.BeagleStefan Persson3Startar
4Bless MeSvante Häger4Startar
5Fuego JetPer Nilsson5Startar
6Kencio JaamJonas Moberg6Startar
7Dats MilianOle Johan Östre7Startar
8Maui SunPetter Karlsson8Startar
9Call of the WildMagnus Jakobsson9Startar
10Secret BrigadoonBjörn Goop10Startar
11Chippen DeeDwight Pieters11Startar
12Strong de la HoyaJulia Nilsson12Startar
13Jayden de JoudesCarl Johan Jepson13Startar
14Livi PoldarkAdam Ivarsson14Startar
15Harry M.G.Marc Elias15Struken

Startlista DD-2 · Färjestad lopp 9

Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Färjestad lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Mix the BoozeBjörn Goop1Startar
2Like HighAndré Bood2Startar
3Raffige RuneTobias Modig3Startar
4Pivot ExpressStefan Persson4Startar
5Nikki B.R.Åsbjörn Tengsareid5Startar
6B.T.'s VencorMagnus Jakobsson6Startar
7Don GaagaaCarl Johan Jepson7Startar
8Nowhere FastPer Nilsson8Startar
9Mindyourlove W.F.Mikael J Andersson9Startar
10Loviseholms CrownLinda Sedström10Startar
11MassaiMicael Lindblom11Startar
12EarnestOle Johan Östre12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 26 okt 2026 kl 21:37.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1249,33950,031792,95352,821027,251640,92162,392755,781656,101673,591417,501398,25
    2770,51877,291808,43587,151639,191554,13287,383028,442199,963170,162903,091993,67
    3187,16288,63568,85116,80598,75651,0478,021545,941233,241054,131530,36556,51
    4466,41631,481356,83289,77993,89993,66196,881609,681389,301980,661742,461985,44
    5511,21997,781057,23398,06480,81975,39196,301527,511422,371490,762713,331808,99
    6197,35279,84772,47133,66614,66416,8991,651743,391270,30896,421895,65701,04
    761,11100,57796,9935,06394,82806,6826,77963,07648,56637,951025,12274,18
    821,4836,74487,4211,27192,23346,938,82530,08669,60298,20799,49217,36
    990,52175,21596,7264,09371,47503,6232,261248,05394,69747,93824,32320,09
    1028,6249,28480,5420,24242,24425,9211,14753,00474,48326,16716,72207,52
    1152,98118,79546,7930,73344,56608,6717,841122,80382,50413,02504,16226,84
    121689,453795,897200,571446,884470,134384,60550,735245,744284,524429,664452,172095,42
    1321,0437,50254,5611,79165,85291,496,47525,81323,10244,05447,65114,05
    142027,623038,787168,891515,975191,255890,57573,276028,323581,217056,194937,942685,95
    15––––––––––––

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.