Travlopp på Eskilstuna, banan för Dagens dubbel tisdag 2 april 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 2 april 2019 Eskilstuna

tisdag 2 april 2019Eskilstuna, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 8 · MälardalsCupen, Försök - Stolopp - Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56, faktisk start kl 21:02 (+6 min)

Vinnare

6Head For Home Carl Johan Jepson

Segermarginal: nos

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Head For HomeCarl Johan Jepson1.14,74,54
27Living the DreamKaj Widell1.14,712,40
35Syria A.T.Per Lennartsson1.14,94,35
42Victoria TillyTorbjörn Jansson1.14,918,64
510AshramTony Wallin1.15,024,53
611Beauty LegJohanna Lind1.15,15,47
715Beam Me Up ScottyUlf Ohlsson1.15,17,53
Opl.4S.G.'s AtalantaJörgen Westholm1.15,214,79
Opl.14HipsterKenneth Haugstad1.15,230,62
Opl.8CyborgKevin Oscarsson1.15,347,94
Opl.9Vellum PaperEmilia Leo1.15,420,87
Opl.13Bon EgoJorma Kontio1.15,419,98
Opl.12IdreamIcanflyVille Karhulahti1.15,419,74
Opl.1Mavericks Barbie (galopp)Paula Petterssonu106,72
Opl.3Ninja's Nightwish (galopp)Mattias Djuseu32,87

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 9 · Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 21:21 (+6 min)

Vinnare

15Hulk Boko Nicklas Westerholm

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
115Hulk BokoNicklas Westerholm1.15,64,04
26Moschino DegatoMattias Djuse1.15,72,78
311Enjoy's WifiMarkus B Svedberg1.15,75,13
410Glimra GuldRebecca Dahlén1.15,818,62
59Flying KnightTorbjörn Jansson1.15,828,10
613Share MarketEllinor Doublet1.15,9110,20
712Zola WindOskar J Andersson1.16,426,36
Opl.7Over the HillsJoakim Wallin1.16,47,73
Opl.3Kruses WilhelmJesper von Krusenstierna1.16,8101,42
Opl.14Bear SeatKaj Widell1.17,3166,61
Opl.4Ilaria Sidney (galopp)Dennis Spangenberg1.17,422,31
Opl.8Terri HörstaKevin Oscarsson1.18,2150,08
Opl.1Nika (galopp)Olga Sehlova1.22,29,47
Diskv.5Jolly Tooma (galopp)Per Lennartssonu92,71
Struken2Spitz HaJörgen Westholm––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Eskilstuna lopp 8

MälardalsCupen, Försök - Stolopp - Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56, faktisk start kl 21:02 (+6 min)

Startlista DD-1, Eskilstuna lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Mavericks BarbiePaula Pettersson1Startar
2Victoria TillyTorbjörn Jansson2Startar
3Ninja's NightwishMattias Djuse3Startar
4S.G.'s AtalantaJörgen Westholm4Startar
5Syria A.T.Per Lennartsson5Startar
6Head For HomeCarl Johan Jepson6Startar
7Living the DreamKaj Widell7Startar
8CyborgKevin Oscarsson8Startar
9Vellum PaperEmilia Leo9Startar
10AshramTony Wallin10Startar
11Beauty LegJohanna Lind11Startar
12IdreamIcanflyVille Karhulahti12Startar
13Bon EgoJorma Kontio13Startar
14HipsterKenneth Haugstad14Startar
15Beam Me Up ScottyUlf Ohlsson15Startar

Startlista DD-2 · Eskilstuna lopp 9

Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 21:21 (+6 min)

Startlista DD-2, Eskilstuna lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1NikaOlga Sehlova1Startar
2Spitz HaJörgen Westholm2Struken
3Kruses WilhelmJesper von Krusenstierna2Startar
4Ilaria SidneyDennis Spangenberg3Startar
5Jolly ToomaPer Lennartsson4Startar
6Moschino DegatoMattias Djuse5Startar
7Over the HillsJoakim Wallin6Startar
8Terri HörstaKevin Oscarsson7Startar
9Flying KnightTorbjörn Jansson9Startar
10Glimra GuldRebecca Dahlén10Startar
11Enjoy's WifiMarkus B Svedberg11Startar
12Zola WindOskar J Andersson12Startar
13Share MarketEllinor Doublet13Startar
14Bear SeatKaj Widell14Startar
15Hulk BokoNicklas Westerholm15Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 2 apr 2019 kl 21:27.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    1503,39–2187,181783,891296,76344,65964,754143,462164,423714,31649,595473,725402,644425,561027,67
    2201,57–1285,54560,04704,8568,84184,302182,59271,82651,83119,28771,232180,312432,76164,19
    3298,25–689,20877,27454,3570,70196,71983,92887,001022,62104,53775,542833,811108,16226,16
    4223,24–1562,74326,22416,0865,37107,451918,83506,45609,2683,581074,384038,861415,9496,74
    556,68–509,68245,28109,4713,1145,48667,52210,99195,7122,53232,141199,541034,8333,53
    635,29–453,82225,49140,199,6829,12472,21174,40164,7317,66185,35908,25582,3621,85
    7102,05–1035,34647,98266,9730,3453,16964,75384,83459,2646,37406,881774,75801,8562,28
    8531,15–1945,751509,441406,36174,90212,05708,931310,651323,16296,591848,905777,823328,02446,25
    9187,10–1824,57857,38872,8566,44156,582649,70403,88544,0784,78372,891971,582311,13166,93
    10536,08–4360,621994,261211,42135,36302,455060,86866,67588,73192,381146,014360,625388,64243,84
    1165,85–1951,23606,06629,9220,9850,122377,16359,05306,7425,71284,501572,192155,4535,77
    12433,96–7197,292909,112892,93131,33190,334561,441008,731023,12133,061123,114482,795388,6498,08
    13282,61–2449,961607,43970,6099,19185,002876,92901,61829,02112,05951,511108,751710,54157,76
    14362,87–3924,561576,962090,46157,95400,543387,65639,021302,45202,881035,862733,26886,62196,28
    1582,13–1717,60616,48480,3722,0782,021894,36368,73368,0735,66187,352107,411156,2041,45

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.