Travlopp på Bergsåker & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 3 april 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 3 april 2019 Bergsåker & Solvalla

onsdag 3 april 2019Bergsåker lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bergsåker

Lopp 9 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

7Crackajack Oskar J Andersson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17CrackajackOskar J Andersson1.13,72,83
21Global UnlimitedErik Adielsson1.13,84,60
311ScarpettaJimmy H Andersson1.14,110,33
45Le ChapeauMats Bucht1.14,126,44
512Sundbo TibastJan-Olov Åberg1.14,541,27
63Damzel EsonJelena Fironova1.14,6131,48
Opl.10Falco di QuattroErik Lindegren1.14,732,90
Opl.9Staro KickbackPer Linderoth1.14,824,14
Opl.6Juno F.Sandra Eriksson1.14,864,52
Diskv.8Unique Findings (galopp)Daniel Wäjersten1016,35
Diskv.2Hunkydory Degato (galopp)Claes Sjöström117,97
Diskv.4Orlando Triss (galopp)Rikard N Skoglundu4,17

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Dartster F:s lopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

2Sorbet Carl Johan Jepson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12SorbetCarl Johan Jepson1.12,72,10
24Charrua ForlanEmilia Leo1.12,99,35
36Queer FishUlf Eriksson1.13,116,87
47Muscle HustleRobert Bergh1.13,22,48
53Qahar Q.C.Ulf Ohlsson1.13,549,64
Opl.1VolsteadStefan Melander1.13,56,75
Diskv.5Sliding Home (galopp)Kevin Oscarsson770,20
Diskv.8Whitehouse Express (galopp)Daniel Olsson841,98

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bergsåker lopp 9

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Bergsåker lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Global UnlimitedErik Adielsson1Startar
2Hunkydory DegatoClaes Sjöström2Startar
3Damzel EsonJelena Fironova3Startar
4Orlando TrissRikard N Skoglund4Startar
5Le ChapeauMats Bucht5Startar
6Juno F.Sandra Eriksson6Startar
7CrackajackOskar J Andersson7Startar
8Unique FindingsDaniel Wäjersten8Startar
9Staro KickbackPer Linderoth9Startar
10Falco di QuattroErik Lindegren10Startar
11ScarpettaJimmy H Andersson11Startar
12Sundbo TibastJan-Olov Åberg12Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Dartster F:s lopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1VolsteadStefan Melander1Startar
2SorbetCarl Johan Jepson2Startar
3Qahar Q.C.Ulf Ohlsson3Startar
4Charrua ForlanEmilia Leo4Startar
5Sliding HomeKevin Oscarsson5Startar
6Queer FishUlf Eriksson6Startar
7Muscle HustleRobert Bergh7Startar
8Whitehouse ExpressDaniel Olsson8Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 3 apr 2019 kl 21:56.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678
    130,0613,45154,1951,36351,46105,3720,91253,54
    257,4920,04302,4479,95576,06152,8427,75425,75
    3924,28311,11652,36781,611547,70970,60479,062066,40
    442,0310,24227,0036,95311,1491,5915,42274,12
    5121,9539,75401,09135,12294,82227,4559,23508,93
    6413,38211,95765,21417,351061,35357,84333,281137,41
    723,116,29115,7629,88230,0864,678,94169,89
    8154,9340,60467,49145,811103,36227,6671,32424,69
    9193,4760,49592,90200,671052,55384,1582,35922,04
    10336,1284,591118,12348,171539,36515,20114,291125,46
    1167,0719,67343,7773,73633,08166,1828,43445,50
    12353,96117,49555,34360,742412,50697,49180,961119,21

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.