Travlopp på Romme, banan för Dagens dubbel fredag 14 juni 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 14 juni 2019 Romme

fredag 14 juni 2019Romme, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Romme

Lopp 8 · AB Karl Hedin - Borlänge - Sleipner Cup Revansch - Femåringslopp · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

5Stumne Fyr Ole Johan Östre

Segermarginal: många längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Stumne FyrOle Johan Östre1.24,33,09
27Balder MollynÖrjan Kihlström1.24,38,17
310Lome DiamantJan Ove Olsen1.24,17,97
43Svärting A.C. (galopp)Martin P Djuse1.26,524,10
56Orvar MollynDagfinn Aarum1.25,93,69
Opl.9DelsbofaksUlf Ohlsson1.25,215,98
Opl.1Mjölner Marius (galopp)Jan Roar Mjölneröd1.27,16,64
Diskv.8Björlifix (galopp)Jan-Olov Persson628,64
Diskv.4Diadem Viking (galopp)Tomas Pettersson822,13
Struken2B.W.MimmiTorbjörn Jansson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Romme

Lopp 9 · AB Karl Hedin - Emballage - Restaurangpokalen · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

11O.P.Q.C. Johanna Lind

Segermarginal: 3 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111O.P.Q.C.Johanna Lind1.14,35,40
21Bicc's LamborghiniRikard N Skoglund1.15,64,49
37TzatzikiTorbjörn Jansson1.15,24,57
43Definitif Launcher (galopp)Leif Witasp1.15,93,68
58Alorac MathbellKevin Svedlund1.15,312,96
62Credit JoeFredrik B Larsson1.16,144,89
Opl.5GoogiMartin P Djuse1.15,640,51
Opl.6Global TraderÖrjan Kihlström1.15,617,28
Opl.4VedaliaRebecca Dahlén1.15,927,75
Opl.9Listas SpiritKajsa Frick1.17,141,26
Opl.10Tro Lo LoKaj Widell1.16,927,04
Struken12On Track PirayaEspen A Schie––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Romme lopp 8

AB Karl Hedin - Borlänge - Sleipner Cup Revansch - Femåringslopp · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Romme lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Mjölner MariusJan Roar Mjölneröd1Startar
2B.W.MimmiTorbjörn Jansson2Struken
3Svärting A.C.Martin P Djuse3Startar
4Diadem VikingTomas Pettersson1Startar
5Stumne FyrOle Johan Östre2Startar
6Orvar MollynDagfinn Aarum3Startar
7Balder MollynÖrjan Kihlström1Startar
8BjörlifixJan-Olov Persson2Startar
9DelsbofaksUlf Ohlsson3Startar
10Lome DiamantJan Ove Olsen1Startar

Startlista DD-2 · Romme lopp 9

AB Karl Hedin - Emballage - Restaurangpokalen · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Romme lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Bicc's LamborghiniRikard N Skoglund1Startar
2Credit JoeFredrik B Larsson2Startar
3Definitif LauncherLeif Witasp3Startar
4VedaliaRebecca Dahlén1Startar
5GoogiMartin P Djuse2Startar
6Global TraderÖrjan Kihlström3Startar
7TzatzikiTorbjörn Jansson4Startar
8Alorac MathbellKevin Svedlund5Startar
9Listas SpiritKajsa Frick6Startar
10Tro Lo LoKaj Widell1Startar
11O.P.Q.C.Johanna Lind2Startar
12On Track PirayaEspen A Schie3Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 14 jun 2019 kl 21:22.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    133,12549,1927,52210,60372,85106,5349,60125,15685,62311,7343,38–
    2––––––––––––
    3154,76766,1392,35533,48431,29273,78174,05466,14828,34494,21204,74–
    4168,40719,55101,08251,51434,34213,28157,94329,77848,52730,37180,09–
    518,30304,6110,61104,65162,9357,8924,3159,24274,88181,9420,02–
    619,58246,028,5793,10200,6239,0021,8257,11266,74150,0616,22–
    733,24474,1620,47126,14315,4548,9834,4990,87371,50175,9635,02–
    8135,52636,9099,44459,98523,79218,22170,15239,47724,64532,09170,01–
    9103,12750,5668,22533,79590,46179,12120,36243,04456,12454,99119,80–
    1036,69581,9025,92146,32438,36110,9050,11102,83896,30204,9927,85–

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.