Travlopp på Boden, banan för Dagens dubbel lördag 15 juni 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 15 juni 2019 Boden

lördag 15 juni 2019Boden, lopp 12 och 13Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Boden

Lopp 12 · Boden Bussiness Park - STL Klass I, Försök 6 i Meeting 4 (Final Eskilstuna 29 juni 2019) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 22:21

Vinnare

8LittleRedCorvette John Östman

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18LittleRedCorvetteJohn Östman1.12,820,52
212Fleet AdmiralÖrjan Kihlström1.12,82,35
31Quite SpecialJorma Kontio1.13,05,90
43Zinco JetUlf Ohlsson1.13,13,69
59B.W.L.RuthlessJens Eriksson1.13,395,92
611AmbrogioMauri Jaara1.13,584,48
710Arras CandoErik Adielsson1.13,633,31
Opl.6Lexington ToomaOve A Lindqvist1.14,521,57
Opl.4WrongdoerAnders Eriksson1.15,115,10
Diskv.5Qiao Q.L. (galopp)Nicklas Westerholm610,22
Struken2Falcon W.F.Robert Bergh––
Struken7Twice KronosPetter Lundberg––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Boden

Lopp 13 · Norrbottens Stora Pris (Gr I Int - UET Masters Series) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 22:46

Vinnare

4Propulsion Örjan Kihlström
5Makethemark Ulf Ohlsson

Dött lopp: flera hästar är fastställda vinnare.

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15MakethemarkUlf Ohlsson1.12,03,25
22Muscle HustleRobert Bergh1.12,027,60
31MilliondollarrhymeFredrik B Larsson1.12,011,56
49HesiodPetteri Joki1.12,3145,82
56Västerbo FantastHanna Olofsson1.12,5135,36
Opl.3On Track PiratenRikard N Skoglund1.12,517,75
Opl.8Digital InkOve A Lindqvist1.12,676,78
Diskv.7Mindyourvalue W.F. (galopp)Erik Adielssonu19,61
Diskv.4PropulsionÖrjan Kihlström–1,63

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Boden lopp 12

Boden Bussiness Park - STL Klass I, Försök 6 i Meeting 4 (Final Eskilstuna 29 juni 2019) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 22:21

Startlista DD-1, Boden lopp 12
NrHästKuskStartspårStatus
1Quite SpecialJorma Kontio1Startar
2Falcon W.F.Robert Bergh2Struken
3Zinco JetUlf Ohlsson2Startar
4WrongdoerAnders Eriksson3Startar
5Qiao Q.L.Nicklas Westerholm4Startar
6Lexington ToomaOve A Lindqvist5Startar
7Twice KronosPetter Lundberg7Struken
8LittleRedCorvetteJohn Östman6Startar
9B.W.L.RuthlessJens Eriksson9Startar
10Arras CandoErik Adielsson10Startar
11AmbrogioMauri Jaara11Startar
12Fleet AdmiralÖrjan Kihlström12Startar

Startlista DD-2 · Boden lopp 13

Norrbottens Stora Pris (Gr I Int - UET Masters Series) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 22:46

Startlista DD-2, Boden lopp 13
NrHästKuskStartspårStatus
1MilliondollarrhymeFredrik B Larsson1Startar
2Muscle HustleRobert Bergh2Startar
3On Track PiratenRikard N Skoglund3Startar
4PropulsionÖrjan Kihlström4Startar
5MakethemarkUlf Ohlsson5Startar
6Västerbo FantastHanna Olofsson6Startar
7Mindyourvalue W.F.Erik Adielsson7Startar
8Digital InkOve A Lindqvist8Startar
9HesiodPetteri Joki9Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 15 jun 2019 kl 22:56.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789
    149,36192,48109,0110,6119,41783,96145,39573,18888,99
    2–––––––––
    340,37129,5872,205,9813,26757,9795,93538,09755,93
    4107,95318,04213,3126,2741,39859,23183,391037,531179,59
    573,61198,4099,5617,0125,80720,01139,35641,36659,26
    6129,54308,09170,9732,2056,10564,87236,81629,381000,62
    7–––––––––
    8203,17363,71252,4638,7682,891317,81292,50478,281765,29
    9984,341216,401216,86245,33487,902255,161237,342090,491249,28
    10315,70545,90384,4363,77119,602767,35310,121325,012532,31
    11661,761095,13906,93165,18324,882577,71952,461868,882025,06
    1234,57102,1653,913,9111,88359,2475,71265,86417,26

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.