Travlopp på Halmstad, banan för Dagens dubbel måndag 17 juni 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 17 juni 2019 Halmstad

måndag 17 juni 2019Halmstad, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Halmstad

Lopp 8 · B-Tränarserien -4 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

14Zorn Brick Ken Ecce

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
114Zorn BrickKen Ecce1.14,37,05
22Glimma BlixtenPeter Untersteiner1.15,95,32
313Alonso CaesarJörgen Sjunnesson1.14,52,83
415Let it HappenMarc Elias1.14,016,74
53AbbingtonStaffan Nilsson1.16,124,88
65Amazing MemoryKim Eriksson1.15,59,53
71Bear My PrinceJanne Svart1.16,339,46
Opl.12Rydens LimoncelloHenriette Larsen1.15,112,07
Opl.9Big Leg EmmaStefan Söderkvist1.15,943,56
Opl.6Flynn RiderMagnus R Johansson1.16,161,25
Opl.7Oro DocStefan Persson1.16,549,12
Opl.4Tough America (galopp)Johan Untersteiner1.17,310,48
Opl.8Loyaltymakestheman (galopp)Markus Niklassonu38,13
Struken10Whip the WheelAnders Björk––
Struken11MåniSören Boel––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Halmstad

Lopp 9 · Fördel Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

9J.J. Carlos Söderström

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19J.J.Carlos Söderström1.12,93,47
27Com MiltonJohan Untersteiner1.13,12,21
35Magic Happens (galopp)Peter Untersteiner1.13,18,68
46Una BlessedWilhelm Paal1.13,419,31
51Ramon DekkersPeter Ingves1.13,431,29
Opl.2R.K.KingStefan Söderkvist1.13,412,30
Opl.4Ferry BokoOla Samuelsson1.13,610,04
Opl.3Liza With a Z.Olof Thorson1.14,050,56
Opl.8Neelix (galopp)Lutfi Kolgjini1.14,726,15

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Halmstad lopp 8

B-Tränarserien -4 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Halmstad lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Bear My PrinceJanne Svart1Startar
2Glimma BlixtenPeter Untersteiner2Startar
3AbbingtonStaffan Nilsson3Startar
4Tough AmericaJohan Untersteiner1Startar
5Amazing MemoryKim Eriksson2Startar
6Flynn RiderMagnus R Johansson3Startar
7Oro DocStefan Persson4Startar
8LoyaltymakesthemanMarkus Niklasson5Startar
9Big Leg EmmaStefan Söderkvist6Startar
10Whip the WheelAnders Björk7Struken
11MåniSören Boel8Struken
12Rydens LimoncelloHenriette Larsen1Startar
13Alonso CaesarJörgen Sjunnesson2Startar
14Zorn BrickKen Ecce3Startar
15Let it HappenMarc Elias1Startar

Startlista DD-2 · Halmstad lopp 9

Fördel Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Halmstad lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Ramon DekkersPeter Ingves1Startar
2R.K.KingStefan Söderkvist2Startar
3Liza With a Z.Olof Thorson3Startar
4Ferry BokoOla Samuelsson4Startar
5Magic HappensPeter Untersteiner5Startar
6Una BlessedWilhelm Paal6Startar
7Com MiltonJohan Untersteiner7Startar
8NeelixLutfi Kolgjini8Startar
9J.J.Carlos Söderström9Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 17 jun 2019 kl 21:20.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789
    1503,03898,101408,32703,88498,89841,75195,481024,23411,22
    2120,4458,20311,6257,9636,96146,9612,5485,2224,02
    3634,51446,42591,78249,44215,02553,9265,42413,74150,85
    4162,13104,69505,0598,0542,85208,9118,75123,2434,23
    5124,42102,68251,1560,0446,24137,3719,15101,5429,66
    6875,29760,86867,94523,24444,28441,38189,84767,50403,02
    7746,64739,41998,63653,13458,66968,37155,71487,81439,28
    8563,33601,911167,06438,19304,39669,3090,56395,85125,15
    9532,44388,331026,63438,84325,60895,81133,36632,00189,17
    10–––––––––
    11–––––––––
    12350,53190,07510,77168,41113,31301,5741,29281,4860,36
    1368,5444,98156,4636,9921,4286,056,6446,6312,16
    14281,62171,77462,0293,1473,42282,2724,43113,7840,03
    15232,02204,79479,82136,7885,72246,6734,78220,5552,30

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.