Travlopp på Visby, banan för Dagens dubbel tisdag 18 juni 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 18 juni 2019 Visby

tisdag 18 juni 2019Visby, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Visby

Lopp 8 · Svensk Travsports Unghästserie - Fyraåringslopp Ston (Ingår i Destination Gotlands Fyraåringsserie) · 2120 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

1Ottilia Fri Petter Karlsson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Ottilia FriPetter Karlsson1.16,52,78
28EvoqueTorbjörn Jansson1.15,98,61
35Önas NellyClaes Sjöström1.16,75,51
47Hasty Helene (galopp)Fredrik Persson1.16,16,23
59Chikorita JonsThomas Jonsson1.16,319,99
64Caddie No MoreJulia Olofsson1.17,123,15
76Yum Yum BayEva Lundahl1.16,445,35
82EdricaErik Lindegren1.17,24,08
Struken3Diamond EyesAnders Funck––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Visby

Lopp 9 · Gotlandssmycket sponsras av Annika Gustavsson Jewellery - Damlopp · 2120 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

7Vine Vision Emilia Leo

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17Vine VisionEmilia Leo1.13,32,08
210Vespertilio JetRebecca Dahlén1.13,35,53
36Forever NewportKajsa Ljunghager1.13,49,79
42Kiara SånnaJenny Brunzell1.13,428,74
55MetoriaAnna Sedström1.13,427,61
612Maverick DreamEva Lundahl1.13,517,55
Opl.8Rasmus RazJenny A Björk1.14,121,99
Opl.9Irina K.Ida Riesterer1.14,225,63
Opl.11Lotus ExigeAlexandra Hellgren1.14,9137,63
Opl.4Mega MoonAnna-Karin Rundqvist1.15,033,81
Opl.3Mr SouthwindHeidi Hiltunen1.15,06,63
Opl.1David MargunnAngelica Klockar1.15,669,50

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Visby lopp 8

Svensk Travsports Unghästserie - Fyraåringslopp Ston (Ingår i Destination Gotlands Fyraåringsserie) · 2120 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Visby lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Ottilia FriPetter Karlsson1Startar
2EdricaErik Lindegren2Startar
3Diamond EyesAnders Funck3Struken
4Caddie No MoreJulia Olofsson3Startar
5Önas NellyClaes Sjöström4Startar
6Yum Yum BayEva Lundahl1Startar
7Hasty HeleneFredrik Persson2Startar
8EvoqueTorbjörn Jansson3Startar
9Chikorita JonsThomas Jonsson4Startar

Startlista DD-2 · Visby lopp 9

Gotlandssmycket sponsras av Annika Gustavsson Jewellery - Damlopp · 2120 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Visby lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1David MargunnAngelica Klockar1Startar
2Kiara SånnaJenny Brunzell2Startar
3Mr SouthwindHeidi Hiltunen3Startar
4Mega MoonAnna-Karin Rundqvist4Startar
5MetoriaAnna Sedström5Startar
6Forever NewportKajsa Ljunghager6Startar
7Vine VisionEmilia Leo7Startar
8Rasmus RazJenny A Björk8Startar
9Irina K.Ida Riesterer9Startar
10Vespertilio JetRebecca Dahlén10Startar
11Lotus ExigeAlexandra Hellgren11Startar
12Maverick DreamEva Lundahl12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 18 jun 2019 kl 21:24.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1158,99122,3418,62178,35120,3335,686,9285,18121,9117,64492,4362,24
    2345,35129,7025,01265,84176,2934,9210,04126,25149,1921,791190,0885,04
    3––––––––––––
    4596,87661,60188,07302,82364,63263,9664,50367,39549,47215,931460,06438,20
    5192,14162,5721,03197,09112,9136,7310,1694,55142,5425,38829,6782,30
    6752,30792,49405,42691,12727,30274,77114,74572,84937,16392,692045,11605,54
    7372,86245,2128,65329,06174,3657,2312,07150,51213,7237,491183,65100,80
    8415,33204,6551,19341,38222,7568,0420,62142,09209,1249,171045,77136,01
    9980,19745,26169,09987,93770,51264,3668,02448,87429,07157,272391,55378,75

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.