Travlopp på Umåker, banan för Dagens dubbel fredag 7 februari 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 7 februari 2020 Umåker

fredag 7 februari 2020Umåker, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Umåker

Lopp 8 · Johanssons Rörs lopp · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

3Zorro Swing Jens Eriksson

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Zorro SwingJens Eriksson1.15,57,62
21HagentoyUlf Ohlsson1.15,62,21
39Höwings StarSamu Sundqvist1.14,96,54
410Elit HålerydKrister Söderholm1.15,011,98
55ToutreJohn Östman1.15,73,72
Opl.6Anaheim KempMika Forss1.15,727,20
Opl.7Oleander FaceHeidi Hiltunen1.15,942,50
Opl.8Miss Golden QuickMagnus A Djuse1.16,056,65
Opl.2Zo Zo HossOve A Lindqvist1.16,182,21
Struken4HamtaroJorma Särkiniva––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Umåker

Lopp 9 · BSAB:s lopp - Spårtrappa · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

13Kalashnikov Ove A Lindqvist

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
113KalashnikovOve A Lindqvist1.16,76,21
21Redhot Tap DancerMagnus A Djuse1.16,89,06
315Magic AllybisKrister Söderholm1.16,926,79
47Variety ShowUlf Ohlsson1.16,98,21
514ZooropaRobert Dunder1.16,93,12
65JetlineNils Westerberg1.17,026,35
79LionizeJens Eriksson1.17,0155,63
Opl.4Hulk BokoNicklas Westerholm1.17,15,27
Opl.2BishopMalin Viklund1.17,1117,63
Opl.11LemmyMika Forss1.17,1123,66
Opl.6Wasa WindyHeidi Hiltunen1.17,3112,65
Opl.8Let it Happen W.W.Leif Eriksson1.17,457,43
Opl.10MycrazydreamJohn Östman1.17,68,72
Opl.12Shiver W.F.Jorma Särkiniva1.17,734,59
Diskv.3Martini Akema (galopp)Susanne H Osterlingu131,24

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Umåker lopp 8

Johanssons Rörs lopp · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Umåker lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1HagentoyUlf Ohlsson1Startar
2Zo Zo HossOve A Lindqvist2Startar
3Zorro SwingJens Eriksson3Startar
4HamtaroJorma Särkiniva4Struken
5ToutreJohn Östman4Startar
6Anaheim KempMika Forss6Startar
7Oleander FaceHeidi Hiltunen7Startar
8Miss Golden QuickMagnus A Djuse8Startar
9Höwings StarSamu Sundqvist1Startar
10Elit HålerydKrister Söderholm2Startar

Startlista DD-2 · Umåker lopp 9

BSAB:s lopp - Spårtrappa · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Umåker lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Redhot Tap DancerMagnus A Djuse1Startar
2BishopMalin Viklund2Startar
3Martini AkemaSusanne H Osterling3Startar
4Hulk BokoNicklas Westerholm4Startar
5JetlineNils Westerberg5Startar
6Wasa WindyHeidi Hiltunen6Startar
7Variety ShowUlf Ohlsson7Startar
8Let it Happen W.W.Leif Eriksson8Startar
9LionizeJens Eriksson9Startar
10MycrazydreamJohn Östman10Startar
11LemmyMika Forss11Startar
12Shiver W.F.Jorma Särkiniva12Startar
13KalashnikovOve A Lindqvist13Startar
14ZooropaRobert Dunder14Startar
15Magic AllybisKrister Söderholm15Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 7 feb 2020 kl 21:24.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    120,19391,96387,5315,0673,04366,1216,10161,21413,9725,15325,33134,6414,729,5852,09
    2388,75601,161181,63440,07846,341250,81414,701368,531785,04690,131655,221073,77367,60296,071512,90
    380,59921,12399,7945,55221,18650,1668,72511,25814,8492,421023,72394,2449,0940,50182,46
    4–––––––––––––––
    528,66344,95254,2623,0278,31330,8826,80197,96348,5138,05361,13151,4519,1212,91106,46
    6120,92870,62655,56115,83388,83450,00138,40707,861206,14227,89542,45482,01141,45103,64506,25
    7373,901017,421166,49270,62532,651222,33218,611022,892089,68506,741833,50956,10325,53206,531024,89
    8284,451491,351306,21412,421010,061396,83409,03634,311791,15647,651231,681630,73454,69274,711644,82
    950,74777,80696,7939,09201,68677,8441,98433,33482,6756,58661,56220,7531,2921,55167,01
    1090,34952,621162,6174,40309,881117,9171,22709,061215,2484,441241,91256,9462,9840,61189,28

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.