Travlopp på Solvalla, banan för Dagens dubbel lördag 8 februari 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 8 februari 2020 Solvalla

lördag 8 februari 2020Solvalla, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · STL Klass I, Final · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Vinnare

3Atik D.L. Carl Johan Jepson

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Atik D.L.Carl Johan Jepson1.13,64,38
21Hobby de L'iton (galopp)André Eklundh1.13,68,63
32Show TimeBarbro Carlsson1.13,856,61
47IngoChristoffer Eriksson1.13,815,90
512CaptureJohan Untersteiner1.14,052,71
69Italiano BokoÖrjan Kihlström1.14,328,67
76Bowling Triple X.Daniel Wäjersten1.14,522,15
Opl.11Volare GarUlf Ohlsson1.17,57,64
Opl.8Arch Lane (galopp)Emilia Leou5,37
Diskv.5Devs Dragon (galopp)Erik Adielsson17,42
Diskv.4El Gumpert (galopp)Jorma Kontiou13,48
Diskv.10Hector Boko (galopp)Jaap van Rijnu7,85

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 11 · Hammarby Marinservice - STL Bronsdivisionen, Final · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:42

Vinnare

11Remarkable Feet Jörgen Westholm

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Remarkable FeetJörgen Westholm1.12,635,17
210Man at WorkÖrjan Kihlström1.12,64,04
32Bo C.Kim Eriksson1.12,72,94
45ReligiousMika Forss1.12,88,32
58Electrical StormMattias Djuse1.12,813,59
66Rocky TillyUlf Ohlsson1.12,836,27
73Franklin FaceErik Adielsson1.13,110,48
Opl.9Eldorado MearasJohan Untersteiner1.13,241,48
Opl.7Önas NougatPer Nordström1.13,454,14
Opl.12Grainfield AidenHannu Korpi1.13,49,89
Opl.4Radjah d'InverneOskar J Andersson1.14,315,98
Diskv.1Randemar R.D. (galopp)Peter Untersteiner1226,01

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Solvalla lopp 10

STL Klass I, Final · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Startlista DD-1, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Hobby de L'itonAndré Eklundh1Startar
2Show TimeBarbro Carlsson2Startar
3Atik D.L.Carl Johan Jepson3Startar
4El GumpertJorma Kontio4Startar
5Devs DragonErik Adielsson5Startar
6Bowling Triple X.Daniel Wäjersten6Startar
7IngoChristoffer Eriksson7Startar
8Arch LaneEmilia Leo8Startar
9Italiano BokoÖrjan Kihlström9Startar
10Hector BokoJaap van Rijn10Startar
11Volare GarUlf Ohlsson11Startar
12CaptureJohan Untersteiner12Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 11

Hammarby Marinservice - STL Bronsdivisionen, Final · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:42

Startlista DD-2, Solvalla lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Randemar R.D.Peter Untersteiner1Startar
2Bo C.Kim Eriksson2Startar
3Franklin FaceErik Adielsson3Startar
4Radjah d'InverneOskar J Andersson4Startar
5ReligiousMika Forss5Startar
6Rocky TillyUlf Ohlsson6Startar
7Önas NougatPer Nordström7Startar
8Electrical StormMattias Djuse8Startar
9Eldorado MearasJohan Untersteiner9Startar
10Man at WorkÖrjan Kihlström10Startar
11Remarkable FeetJörgen Westholm11Startar
12Grainfield AidenHannu Korpi12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 8 feb 2020 kl 18:48.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1197,5627,76133,84131,3178,84340,37625,38121,98534,4144,43471,2798,29
    2980,32205,67816,36781,64620,64865,081167,08698,371493,76366,782193,80753,99
    3159,6311,6344,0283,6036,82154,27341,9556,21228,1516,19272,5552,83
    4394,5250,00161,14165,20113,33331,22548,19188,58528,7665,88775,17186,98
    5167,8915,8140,1869,8734,39175,79298,2050,83243,3821,76315,0968,13
    6462,4771,38280,33257,63215,83300,08793,70259,01725,44147,26968,33291,11
    7441,4746,38177,79155,60128,57465,49442,37117,09694,2073,38813,05145,85
    8219,1716,0470,9594,9143,32190,95511,2755,62377,0924,76345,3059,05
    9835,97124,50362,52609,20432,82591,981313,00566,78518,11115,071170,31567,99
    10287,6229,98121,37189,3379,88352,77772,59108,70505,8936,06519,5085,20
    11333,5331,09128,35187,9785,34300,66745,72118,44552,9540,01350,4690,04
    12953,47264,751083,041122,01748,281275,572022,01904,961114,03344,791731,42607,15

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.