Travlopp på Eskilstuna, banan för Dagens dubbel tisdag 31 mars 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 31 mars 2020 Eskilstuna

tisdag 31 mars 2020Eskilstuna, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 8 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

5Sorbet Örjan Kihlström

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15SorbetÖrjan Kihlström1.09,81,34
23DiamantenErik Adielsson1.10,06,38
37Nappa ScarPer Lennartsson1.10,114,76
46DreammokoBjörn Goop1.10,26,15
54Highspeed CallUlf Ohlsson1.10,933,94
Opl.2Let's Dance D.E.Klaus Kern1.11,656,78
Struken1Exodus HanoverKenneth Haugstad––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 9 · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

8Vine Vision Claes Sjöström

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18Vine VisionClaes Sjöström1.14,94,59
23New DawnCarl Johan Jepson1.15,13,37
35Twinkle FaceKim Eriksson1.15,213,53
42Wind KnightMats Gunnarsson1.15,216,98
510Total RecallUlf Eriksson1.15,314,55
611Tsar BroddeRikard N Skoglund1.15,35,97
Opl.1Natosi GojJenny Brunzell1.15,352,41
Opl.9Dame DreamMarkus B Svedberg1.15,316,96
Opl.4MoliereBjörn Goop1.15,56,01
Opl.7PecorinoÖrjan Kihlström1.15,527,76
Opl.6Westline (galopp)Lukas Svedin1.17,9115,03
Diskv.12Sir Corneliani (galopp)Micael Stjernström11165,03

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Eskilstuna lopp 8

1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Eskilstuna lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Exodus HanoverKenneth Haugstad1Struken
2Let's Dance D.E.Klaus Kern1Startar
3DiamantenErik Adielsson2Startar
4Highspeed CallUlf Ohlsson3Startar
5SorbetÖrjan Kihlström4Startar
6DreammokoBjörn Goop5Startar
7Nappa ScarPer Lennartsson6Startar

Startlista DD-2 · Eskilstuna lopp 9

2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Eskilstuna lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Natosi GojJenny Brunzell1Startar
2Wind KnightMats Gunnarsson2Startar
3New DawnCarl Johan Jepson3Startar
4MoliereBjörn Goop4Startar
5Twinkle FaceKim Eriksson5Startar
6WestlineLukas Svedin6Startar
7PecorinoÖrjan Kihlström7Startar
8Vine VisionClaes Sjöström8Startar
9Dame DreamMarkus B Svedberg9Startar
10Total RecallUlf Eriksson10Startar
11Tsar BroddeRikard N Skoglund11Startar
12Sir CornelianiMicael Stjernström12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 31 mar 2020 kl 21:21.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1––––––––––––
    2902,43732,10339,38423,95679,671043,55647,19548,861043,55880,47574,602760,01
    3261,2184,2317,2644,6275,85492,69111,4025,7388,8294,4544,381012,52
    4726,36445,14141,67130,42289,13812,51249,55216,65465,17407,82219,782584,43
    576,9026,774,849,9817,43173,4227,156,9822,3821,8010,11310,62
    6282,2299,3225,3930,9273,26309,7482,4431,5093,7489,2940,041039,80
    7434,61203,2868,0097,17112,49849,15150,3583,79211,53166,0490,571482,49

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.