Travlopp på Bergsåker & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 1 april 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 1 april 2020 Bergsåker & Solvalla

onsdag 1 april 2020Bergsåker lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bergsåker

Lopp 9 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

4Arnie Express Ulf Ohlsson

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Arnie ExpressUlf Ohlsson1.12,42,40
26NoLimitJimMitOve A Lindqvist1.12,68,66
37Classics Never DieLars-Göran Söderberg1.12,815,14
43Ready LaneDaniel Wäjersten1.12,86,40
59Andre AgassiJimmy H Andersson1.12,910,18
65Sweet EddieJohn Östman1.13,027,04
Opl.10Bear BriarMats E Djuse1.13,049,29
Opl.2Variety ShowRobert Dunder1.13,217,07
Diskv.11Dollar Hornline (galopp)Per Lennartsson334,00
Diskv.1Captain My Captain (galopp)Zeb Jonassonu5,56
Struken8Harry RudaMagnus A Djuse––
Struken12Hulk BokoNicklas Westerholm––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

5Mr Creation Oskar J Andersson

Segermarginal: 5 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Mr CreationOskar J Andersson1.10,78,28
27Deep PocketsErik Adielsson1.11,33,14
311Carisma SisuBjörn Goop1.11,518,91
46That's ArtRikard N Skoglund1.11,65,93
510My Dream ArtJorma Kontio1.11,67,95
612Bon EgoUlf Eriksson1.11,810,37
Opl.3Cantona MearasStefan Persson1.11,811,02
Opl.1Ti Punch BrolineTorbjörn Jansson1.11,948,70
Opl.9S.G.MaleficentDaniel Olsson1.12,1106,17
Opl.4Baron d'InverneMarcus Lilius1.12,382,97
Opl.8Zeus BiFredrik Linder1.12,414,37
Opl.2Farsetti HanoverÖrjan Kihlström1.13,010,87

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bergsåker lopp 9

1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Bergsåker lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Captain My CaptainZeb Jonasson1Startar
2Variety ShowRobert Dunder2Startar
3Ready LaneDaniel Wäjersten3Startar
4Arnie ExpressUlf Ohlsson4Startar
5Sweet EddieJohn Östman5Startar
6NoLimitJimMitOve A Lindqvist6Startar
7Classics Never DieLars-Göran Söderberg7Startar
8Harry RudaMagnus A Djuse8Struken
9Andre AgassiJimmy H Andersson9Startar
10Bear BriarMats E Djuse10Startar
11Dollar HornlinePer Lennartsson11Startar
12Hulk BokoNicklas Westerholm12Struken

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Ti Punch BrolineTorbjörn Jansson1Startar
2Farsetti HanoverÖrjan Kihlström2Startar
3Cantona MearasStefan Persson3Startar
4Baron d'InverneMarcus Lilius4Startar
5Mr CreationOskar J Andersson5Startar
6That's ArtRikard N Skoglund6Startar
7Deep PocketsErik Adielsson7Startar
8Zeus BiFredrik Linder8Startar
9S.G.MaleficentDaniel Olsson9Startar
10My Dream ArtJorma Kontio10Startar
11Carisma SisuBjörn Goop11Startar
12Bon EgoUlf Eriksson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 1 apr 2020 kl 21:56.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1188,7351,8753,54516,2036,5230,6617,0181,70699,21121,6687,2154,69
    2552,70151,29199,841023,98140,02111,1178,02318,961499,56242,66247,85215,07
    3353,6949,8360,42611,3231,1423,4217,2884,48741,17117,90103,5665,41
    4114,3119,6434,21179,9420,1015,048,3148,96303,8051,0037,7529,72
    5501,24236,73286,08729,29122,06154,1588,53338,78806,12419,52293,77305,81
    6356,6782,8691,25566,1651,8640,0925,82105,49886,82139,81131,4592,31
    7998,90275,78298,211140,39165,47127,6670,13343,111747,47326,82364,40324,73
    8––––––––––––
    9580,6995,43132,131023,0170,7562,1436,14103,86649,52164,20175,41105,88
    101852,29629,20861,371803,61556,18488,00276,28950,372005,22609,76637,08763,28
    11926,54363,63633,722068,54293,38316,05187,89490,602703,72522,76289,76373,11
    12––––––––––––

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.