Travlopp på Mantorp, banan för Dagens dubbel måndag 29 juni 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 29 juni 2020 Mantorp

måndag 29 juni 2020Mantorp, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Mantorp

Lopp 8 · Mantorpsloppet · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

5In Line Tooma Carl Johan Jepson

Segermarginal: nos

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15In Line ToomaCarl Johan Jepson1.11,73,52
21In Love BokoRikard N Skoglund1.11,76,17
37Copaca BananaKim Eriksson1.12,010,57
48Fonda BokoTorbjörn Jansson1.12,016,15
59Cab LaneJorma Kontio1.12,03,43
Opl.6C.R.NoblessGöran B Andersson1.12,195,88
Opl.4Mr SouthwindUlf Ohlsson1.12,24,52
Opl.2Valbondione LuisPeter Ingves1.12,725,06
Opl.10Nelle Atticus JakePeter Untersteiner1.13,680,39
Struken3Racing RibbStefan Persson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Mantorp

Lopp 9 · Svensk Travsports Unghästserie - Fyraåringslopp Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

4Marres Diva Kai P Jussila

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Marres DivaKai P Jussila1.14,817,55
21Whispering StarRickard Svanstedt1.14,943,26
35LooklikeasymphonyMikael J Andersson1.15,025,22
48Livi OnlineUlf Ohlsson1.15,35,21
515Juvelens Miss F.Kim Eriksson1.15,37,40
69Mahara GuthaJohan Svensson1.15,456,50
77UpontopTorbjörn Jansson1.15,444,45
812Qrystal RocRikard N Skoglund1.15,69,12
Opl.14Gumman SisuVictor Rosleff1.15,842,93
Opl.10Lisa MarkeClaes Svensson1.16,476,40
Opl.3Bonkers (galopp)Jorma Kontio1.18,911,23
Diskv.11Miriam Håleryd (galopp)Peter Untersteiner122,77
Diskv.2Gusto (galopp)Joakim Lövgrenu10,44
Struken6Geena JourneyHanna Lähdekorpi––
Struken13Jeans'n PassionDan-Åke Olsson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Mantorp lopp 8

Mantorpsloppet · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Mantorp lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1In Love BokoRikard N Skoglund1Startar
2Valbondione LuisPeter Ingves2Startar
3Racing RibbStefan Persson3Struken
4Mr SouthwindUlf Ohlsson3Startar
5In Line ToomaCarl Johan Jepson4Startar
6C.R.NoblessGöran B Andersson5Startar
7Copaca BananaKim Eriksson6Startar
8Fonda BokoTorbjörn Jansson7Startar
9Cab LaneJorma Kontio9Startar
10Nelle Atticus JakePeter Untersteiner10Startar

Startlista DD-2 · Mantorp lopp 9

Svensk Travsports Unghästserie - Fyraåringslopp Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Mantorp lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Whispering StarRickard Svanstedt1Startar
2GustoJoakim Lövgren2Startar
3BonkersJorma Kontio3Startar
4Marres DivaKai P Jussila4Startar
5LooklikeasymphonyMikael J Andersson5Startar
6Geena JourneyHanna Lähdekorpi6Struken
7UpontopTorbjörn Jansson6Startar
8Livi OnlineUlf Ohlsson7Startar
9Mahara GuthaJohan Svensson9Startar
10Lisa MarkeClaes Svensson10Startar
11Miriam HålerydPeter Untersteiner11Startar
12Qrystal RocRikard N Skoglund12Startar
13Jeans'n PassionDan-Åke Olsson13Struken
14Gumman SisuVictor Rosleff13Startar
15Juvelens Miss F.Kim Eriksson14Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 29 jun 2020 kl 21:20.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    1235,5571,9464,0063,98158,50–197,1247,87680,00778,3318,2853,96–553,9556,04
    2783,84305,90339,27364,47580,34–800,82258,781182,021566,02113,43245,05–1893,67226,48
    3–––––––––––––––
    4253,9250,2947,3743,8593,71–119,6828,23537,96558,9811,9741,06–360,9731,37
    5180,9546,6435,7936,3766,34–97,3422,58309,94330,278,6537,20–274,5724,54
    61059,47878,90602,74867,22917,07–1029,47701,291497,292082,14298,81936,83–4938,72892,70
    7592,43112,98118,34112,82233,24–249,2991,26754,76710,7335,6074,54–699,9671,60
    8824,95232,95184,39225,58370,75–333,10118,951241,591046,9762,35143,23–1548,5280,95
    9351,2049,9340,0658,00101,07–172,2729,37467,23568,738,9229,34–375,7128,43
    102113,901011,16896,671521,951654,84–1464,65901,413695,811382,47203,29817,65–3127,62876,47

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.