Travlopp på Östersund, banan för Dagens dubbel fredag 29 januari 2021. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 29 januari 2021 Östersund

fredag 29 januari 2021Östersund, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Östersund

Lopp 8 · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

2Exklusiva Liss Per Linderoth

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12Exklusiva LissPer Linderoth1.17,34,32
210Gaia BarskMagnus A Djuse1.17,42,92
33CrescentSofia Frilén1.17,519,81
44Fly Bird FlyRobert Dunder1.17,52,76
57Lyckans OlovLucas H Vikström1.17,525,33
69Text Man HörstaMats E Djuse1.18,018,08
Opl.6Arya KarmaJonas Johansson1.18,345,11
Opl.1Eye Candy V.R.Kenth Åkerlund1.18,492,81
Opl.8Cotton FrontlineTamara Skutnabb1.18,635,69
Diskv.5Maiken Tooma (galopp)Daniel Wäjersten1027,98

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Östersund

Lopp 9 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

8Tristan Cesar Magnus A Djuse

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18Tristan CesarMagnus A Djuse1.16,78,92
213Il BoscaioloJonas Johansson1.16,837,73
34Young HighnessPer Linderoth1.17,513,41
46Tempel L.B.Micael Melander1.16,98,15
510Sundbo TibastJan-Olov Åberg1.16,982,60
67Mellby Hoffa (galopp)Mats E Djuse1.17,02,01
73Prince S.W.Sofia Frilén1.17,89,01
Opl.5Global TribunalJan-Olof Johansson1.17,997,32
Opl.12Aramis RaceLars-Åke Svärdfeldt1.17,5214,46
Opl.1Caribbean Blue ÅsVictor Karlsson1.18,3127,50
Diskv.9J.H.Respons (galopp)Daniel Wäjersten106,74
Diskv.2Frida Taxam (galopp)Kenth Åkerlund1222,61
Diskv.11Cantab G.T. (galopp)Arild Eggenu154,14

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Östersund lopp 8

2640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Östersund lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Eye Candy V.R.Kenth Åkerlund1Startar
2Exklusiva LissPer Linderoth2Startar
3CrescentSofia Frilén3Startar
4Fly Bird FlyRobert Dunder4Startar
5Maiken ToomaDaniel Wäjersten5Startar
6Arya KarmaJonas Johansson6Startar
7Lyckans OlovLucas H Vikström7Startar
8Cotton FrontlineTamara Skutnabb8Startar
9Text Man HörstaMats E Djuse9Startar
10Gaia BarskMagnus A Djuse10Startar

Startlista DD-2 · Östersund lopp 9

2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Östersund lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Caribbean Blue ÅsVictor Karlsson1Startar
2Frida TaxamKenth Åkerlund2Startar
3Prince S.W.Sofia Frilén3Startar
4Young HighnessPer Linderoth4Startar
5Global TribunalJan-Olof Johansson5Startar
6Tempel L.B.Micael Melander1Startar
7Mellby HoffaMats E Djuse2Startar
8Tristan CesarMagnus A Djuse3Startar
9J.H.ResponsDaniel Wäjersten4Startar
10Sundbo TibastJan-Olov Åberg5Startar
11Cantab G.T.Arild Eggen6Startar
12Aramis RaceLars-Åke Svärdfeldt7Startar
13Il BoscaioloJonas Johansson8Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 29 jan 2021 kl 21:22.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678910111213
    1558,96973,76730,79506,14948,71838,31287,91759,73822,18999,99999,99999,99999,99
    2477,3967,3140,3149,33316,9233,6513,9932,1626,48311,95947,721032,85119,60
    3999,99285,46128,38281,78880,72283,8273,60189,97198,28999,99999,99999,99571,70
    4306,4952,2621,9641,38223,3429,468,4123,6616,94258,14480,04999,9999,22
    5560,79375,76219,51223,08307,59188,6174,72138,78140,48999,99999,99999,99736,81
    6999,99635,68427,64569,45999,99282,75152,18427,25425,32999,99999,99999,99999,99
    7999,99310,13237,80289,37793,39249,3474,57224,27229,36999,99999,99999,99651,76
    8999,99441,60282,92377,35754,24371,97113,51205,32346,92999,99999,99999,99976,29
    9827,61214,67121,21166,31698,23148,3840,7188,5593,75832,37891,58999,99625,32
    10280,1442,7723,9631,13190,5421,877,3017,4219,70181,32417,20623,0470,01

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.