Travlopp på Eskilstuna, banan för Dagens dubbel lördag 30 januari 2021. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 30 januari 2021 Eskilstuna

lördag 30 januari 2021Eskilstuna, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 10 · ALFAB - STL Diamantstoet, Försök 1 i meeting 2 (Final Solvalla 27 mars) · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 18:20

Vinnare

14Havana Boko Erik Adielsson

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
114Havana BokoErik Adielsson1.14,44,58
212Lyx HålerydRikard N Skoglund1.14,411,84
311Xanthis DeliciousMats E Djuse1.14,511,66
49Västerbo JoleneKajsa Frick1.15,438,31
51TimetoleaveagainLars-Åke Söderholm1.15,414,40
65Donna LeonoraMika Forss1.15,518,50
72C.M.T.Queen BeeMikael J Andersson1.15,56,80
810Beluga WestUlf Ohlsson1.14,918,39
Opl.15Amarone ClassicMagnus A Djuse1.15,046,26
Opl.6Follow My LeadJanne Korpi1.15,718,64
Opl.7Esther CheriRichard L Jansson1.16,024,14
Opl.3Harvard Student (galopp)Linda Sedström1.16,58,32
Opl.8Helluva AmJorma Kontio1.16,85,88
Opl.4Legendaria Zon (galopp)Carl Johan Jepsonu62,50
Opl.13Luna Nera Doc (galopp)Oskar J Anderssonu67,13

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 11 · Grönborgs Trädgård- Café Lugn och Ro - STL Klass I, Försök 1 i meeting 2 (Final Solvalla 27 mars) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:42

Vinnare

5Joseph Boko Mika Forss

Segermarginal: nos

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Joseph BokoMika Forss1.12,63,23
29Bicc's AvalonMats E Djuse1.12,629,32
310Leon ZonMagnus Jakobsson1.12,612,07
44Tullibardine BoeRichard L Jansson1.12,74,53
56FlaccoEmilia Leo1.13,017,35
63OleErik Adielsson1.13,15,10
711Joe Frazier Boko (galopp)Rikard N Skoglund1.13,233,99
88Deliver (galopp)Jorma Kontio1.13,245,09
Opl.1Grevin SisuUlf Ohlsson1.13,48,61
Opl.2IsaTorbjörn Jansson1.13,511,37
Opl.7Double NightMagnus A Djuse1.13,745,50
Struken12Prime LiniÖrjan Kihlström––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Eskilstuna lopp 10

ALFAB - STL Diamantstoet, Försök 1 i meeting 2 (Final Solvalla 27 mars) · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 18:20

Startlista DD-1, Eskilstuna lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1TimetoleaveagainLars-Åke Söderholm1Startar
2C.M.T.Queen BeeMikael J Andersson2Startar
3Harvard StudentLinda Sedström3Startar
4Legendaria ZonCarl Johan Jepson4Startar
5Donna LeonoraMika Forss5Startar
6Follow My LeadJanne Korpi6Startar
7Esther CheriRichard L Jansson7Startar
8Helluva AmJorma Kontio8Startar
9Västerbo JoleneKajsa Frick9Startar
10Beluga WestUlf Ohlsson1Startar
11Xanthis DeliciousMats E Djuse2Startar
12Lyx HålerydRikard N Skoglund3Startar
13Luna Nera DocOskar J Andersson4Startar
14Havana BokoErik Adielsson5Startar
15Amarone ClassicMagnus A Djuse6Startar

Startlista DD-2 · Eskilstuna lopp 11

Grönborgs Trädgård- Café Lugn och Ro - STL Klass I, Försök 1 i meeting 2 (Final Solvalla 27 mars) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:42

Startlista DD-2, Eskilstuna lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Grevin SisuUlf Ohlsson1Startar
2IsaTorbjörn Jansson2Startar
3OleErik Adielsson3Startar
4Tullibardine BoeRichard L Jansson4Startar
5Joseph BokoMika Forss5Startar
6FlaccoEmilia Leo6Startar
7Double NightMagnus A Djuse7Startar
8DeliverJorma Kontio8Startar
9Bicc's AvalonMats E Djuse9Startar
10Leon ZonMagnus Jakobsson10Startar
11Joe Frazier BokoRikard N Skoglund11Startar
12Prime LiniÖrjan Kihlström12Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 30 jan 2021 kl 18:47.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1118,12183,06106,2366,3254,85388,78806,35996,64778,69244,80714,40–
    252,6668,4934,5524,9220,80216,84535,21516,28343,2193,20405,77–
    379,59109,9636,8533,2225,86231,02556,21537,88437,30131,64487,41–
    4605,33707,40345,71294,53203,93804,01814,33869,85999,99999,99999,99–
    5201,71253,06122,2588,6152,13341,39618,63534,97660,23284,08784,42–
    6195,97258,53113,5694,3257,61297,60720,28769,24795,54332,48999,99–
    7258,69272,31171,37118,2594,21630,75586,40999,99827,06291,50693,29–
    849,2774,6222,9529,7713,58107,05251,78147,44276,15105,15271,10–
    9455,30587,69268,13232,82157,06999,99999,99999,99826,57636,02999,99–
    10180,41274,61127,3085,3562,82583,85898,83723,17687,04237,18688,12–
    11104,32152,4068,5151,5443,36298,94596,64671,27366,35163,29419,35–
    12114,58152,5963,4160,3444,65294,37782,94752,17563,00146,85426,94–
    13999,99999,99741,04696,20404,02999,99999,99999,99999,99999,99999,99–
    1443,0266,6817,8917,8212,45134,12290,05260,99263,7368,09225,03–
    15867,48999,99497,75388,70247,38999,99999,99999,99999,99799,98999,99–

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.