Travlopp på Romme & Umåker, banan för Dagens dubbel fredag 13 maj 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 13 maj 2022 Romme & Umåker

fredag 13 maj 2022Romme lopp 8 & Umåker lopp 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Romme

Lopp 8 · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:16

Vinnare

8Turenne Troels Andersen

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18TurenneTroels Andersen1.15,651,43
26Money SmilePer Linderoth1.15,63,42
311Bang BoomerangJimmy H Andersson1.15,864,67
43Gladiator of GoldJoakim Eskilsson1.16,424,76
55Erv ZetMartin P Djuse1.16,08,59
62Amour DimancheJörgen Westholm1.16,626,99
Opl.1B.B.S.HampelJenny A Björk1.16,673,63
Opl.9LoveyouecusPetter Lundberg1.16,527,16
Opl.4Martin V.Åke Lindblom1.17,261,71
Diskv.7I can Steel (galopp)Nicklas Westerholm51,69
Struken10Charlie BroddeHans R Strömberg––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Umåker

Lopp 9 · Damklubbens Stora Fyraåringspris - ICA Gourmet - Norrlands Grand Prix, försök · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:27

Vinnare

3Idomenio Sisu Ulf Ohlsson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Idomenio SisuUlf Ohlsson1.13,03,44
27Polar OperationJens Eriksson1.13,150,43
36Castle RachaMika Forss1.13,244,59
410Immanuel K.Daniel Wäjersten1.13,34,24
52Maybach W.F.Ove A Lindqvist1.13,36,11
Opl.9Conch on InnRikard N Skoglund1.13,58,38
Opl.4Correct W.F.Jan Norberg1.14,464,93
Opl.5Luka ModricMats E Djuse1.14,418,01
Diskv.1Henessi Walk (galopp)Hanna Olofsson93,91
Struken8Simb ZackyFredrik Jonsson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Romme lopp 8

2640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:16

Startlista DD-1, Romme lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1B.B.S.HampelJenny A Björk1Startar
2Amour DimancheJörgen Westholm2Startar
3Gladiator of GoldJoakim Eskilsson3Startar
4Martin V.Åke Lindblom4Startar
5Erv ZetMartin P Djuse1Startar
6Money SmilePer Linderoth2Startar
7I can SteelNicklas Westerholm3Startar
8TurenneTroels Andersen4Startar
9LoveyouecusPetter Lundberg5Startar
10Charlie BroddeHans R Strömberg6Struken
11Bang BoomerangJimmy H Andersson6Startar

Startlista DD-2 · Umåker lopp 9

Damklubbens Stora Fyraåringspris - ICA Gourmet - Norrlands Grand Prix, försök · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:27

Startlista DD-2, Umåker lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Henessi WalkHanna Olofsson1Startar
2Maybach W.F.Ove A Lindqvist2Startar
3Idomenio SisuUlf Ohlsson3Startar
4Correct W.F.Jan Norberg4Startar
5Luka ModricMats E Djuse5Startar
6Castle RachaMika Forss6Startar
7Polar OperationJens Eriksson7Startar
8Simb ZackyFredrik Jonsson8Struken
9Conch on InnRikard N Skoglund9Startar
10Immanuel K.Daniel Wäjersten10Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 13 maj 2022 kl 22:03.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678910
    1283,11374,23246,71736,14442,77766,10975,81–565,46434,06
    2126,9579,3189,60525,22187,14458,40413,28–160,33116,77
    3165,7284,0260,93651,42141,78418,97360,70–130,09142,10
    4482,56330,79298,44379,06406,56720,01658,08–478,70624,94
    536,7230,2820,08238,9744,75211,17175,62–43,2038,21
    613,0924,0820,40292,5588,33185,83155,30–37,4726,31
    77,668,596,4993,0022,7471,8255,96–13,3212,17
    8294,26325,47251,671112,89611,41830,97819,32–508,06391,00
    9300,26214,77185,77743,99338,41691,20665,13–197,25207,00
    10––––––––––
    11411,56263,43209,74999,99450,51928,23899,34–279,01399,39

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.