Travlopp på Jägersro, banan för Dagens dubbel tisdag 16 augusti 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 16 augusti 2022 Jägersro

tisdag 16 augusti 2022Jägersro, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 8 · Uttagningslopp Summer Meeting Copenhagen · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

6Äkta Lavec Markus Waldmüller

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Äkta LavecMarkus Waldmüller1.14,03,50
24Palace BoMichael Nimczyk1.14,33,67
31Only Angelica O.C.Johanna Lind1.14,338,26
42Merge'emJohan Svensson1.14,45,90
59Across the WorldJoakim Lövgren1.14,58,95
610Matchpoint PelliniThomas Uhrberg1.14,76,25
Opl.8Invictus BourbonDante Kolgjini1.14,748,60
Opl.11East EndUlrik Christoffersen1.14,7115,56
Opl.7PaixJörgen Lorentzen1.15,654,75
Diskv.3Jolie Danseur (galopp)Clas Jonssonu81,59
Diskv.5Sevruga Wareco (galopp)Peter Ingvesu29,68
Diskv.12Akal Face (galopp)Stefan Perssonu16,93

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Jägersro

Lopp 9 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

1Staro Peanut Joakim Lövgren

Segermarginal: 6 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Staro PeanutJoakim Lövgren1.11,63,53
24Okira BoMichael Nimczyk1.12,412,02
35ChasedMartijn de Haan1.12,429,20
43Hollywood WildcatVictor Rosleff1.12,516,15
57Remus EckMarc Elias1.12,622,55
69Garry S.T.Max Karlsson1.12,791,74
Opl.6Boli You S.M. (galopp)Dante Kolgjini1.12,75,28
Opl.8Global ColdplayPer Nordström1.12,98,29
Opl.10Galaad SmilingJörgen Lorentzen1.13,9164,30
Diskv.2Henri Sisu (galopp)Thomas Uhrberg92,89

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 8

Uttagningslopp Summer Meeting Copenhagen · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Jägersro lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Only Angelica O.C.Johanna Lind1Startar
2Merge'emJohan Svensson2Startar
3Jolie DanseurClas Jonsson3Startar
4Palace BoMichael Nimczyk4Startar
5Sevruga WarecoPeter Ingves5Startar
6Äkta LavecMarkus Waldmüller6Startar
7PaixJörgen Lorentzen7Startar
8Invictus BourbonDante Kolgjini8Startar
9Across the WorldJoakim Lövgren9Startar
10Matchpoint PelliniThomas Uhrberg10Startar
11East EndUlrik Christoffersen11Startar
12Akal FaceStefan Persson12Startar

Startlista DD-2 · Jägersro lopp 9

1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Jägersro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Staro PeanutJoakim Lövgren1Startar
2Henri SisuThomas Uhrberg2Startar
3Hollywood WildcatVictor Rosleff3Startar
4Okira BoMichael Nimczyk4Startar
5ChasedMartijn de Haan5Startar
6Boli You S.M.Dante Kolgjini6Startar
7Remus EckMarc Elias7Startar
8Global ColdplayPer Nordström8Startar
9Garry S.T.Max Karlsson9Startar
10Galaad SmilingJörgen Lorentzen10Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 16 aug 2022 kl 21:24.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678910
    1132,21164,03751,30427,33675,15262,60745,05463,12999,99999,99
    221,6117,31177,9368,84237,2035,06113,1257,96567,57999,99
    3665,11338,69719,95976,13999,99788,97999,99999,99999,99999,99
    413,069,97130,6029,68159,5123,29111,4050,40301,53777,41
    5121,9776,80417,85217,00207,11157,63356,66199,97900,05999,99
    613,4613,90159,2166,41196,1826,01153,2251,30665,841478,05
    7257,73151,14693,12480,53683,85396,12491,25467,97999,99999,99
    8388,70176,72920,30529,97986,90281,77771,54447,35999,99999,99
    935,1728,27197,2176,32298,7046,17191,7582,54358,35999,99
    1017,329,00157,3450,06168,7625,43146,1942,79389,87555,89
    11619,64370,59999,99883,40999,99961,71999,99999,99999,99999,99
    1288,4663,70361,15158,09451,73103,94199,88121,30840,86999,99

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.