Travlopp på Jägersro, banan för Dagens dubbel tisdag 29 november 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 29 november 2022 Jägersro

tisdag 29 november 2022Jägersro, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 8 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:09

Vinnare

10Excuse Me Jörgen Sjunnesson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
110Excuse MeJörgen Sjunnesson1.11,814,57
212Spinal Tap A.T.Stefan Persson1.12,092,96
31Thai SansaNicklas Korfitsen1.12,02,48
46WhothehillareyouJoakim Lövgren1.12,54,52
52Dats CaballoVictor Rosleff1.12,613,27
69Benedetta JetPeter Ingves1.12,772,12
Opl.11NamurKen Ecce1.12,741,04
Opl.3Kroatia BokoThomas Uhrberg1.12,98,61
Opl.7Federer (galopp)Tyler Mifsud1.14,17,40
Opl.5Mojito Day (galopp)Fredrik Perssonu14,71
Diskv.8Use Face (galopp)Adrian Kolgjiniu24,31
Struken4Chap A.P.Rene Kjaer––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Jägersro

Lopp 9 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:28

Vinnare

8Ivory Am Per Nordström

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18Ivory AmPer Nordström1.14,16,42
212Andover HeavenStefan Persson1.14,214,56
34Dan C.G.Alexander Kelm1.14,35,58
42Crono DelleselveVictor Rosleff1.14,455,68
53GunpowderRené Jonassen1.14,55,32
69Salvator MundiDante Kolgjini1.14,5109,82
Opl.6Staro PeanutJoakim Lövgren1.14,52,50
Opl.7Henri SisuThomas Uhrberg1.14,613,36
Opl.5Santos AsTyler Mifsud1.14,678,13
Opl.1Shaggy MillpondPeter Ingves1.14,840,61
Opl.11Dirty FlyingJörgen Sjunnesson1.15,044,01
Opl.10Palace BoMartijn de Haan1.17,238,42

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 8

1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:09

Startlista DD-1, Jägersro lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Thai SansaNicklas Korfitsen1Startar
2Dats CaballoVictor Rosleff2Startar
3Kroatia BokoThomas Uhrberg3Startar
4Chap A.P.Rene Kjaer4Struken
5Mojito DayFredrik Persson4Startar
6WhothehillareyouJoakim Lövgren5Startar
7FedererTyler Mifsud6Startar
8Use FaceAdrian Kolgjini7Startar
9Benedetta JetPeter Ingves9Startar
10Excuse MeJörgen Sjunnesson10Startar
11NamurKen Ecce11Startar
12Spinal Tap A.T.Stefan Persson12Startar

Startlista DD-2 · Jägersro lopp 9

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:28

Startlista DD-2, Jägersro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Shaggy MillpondPeter Ingves1Startar
2Crono DelleselveVictor Rosleff2Startar
3GunpowderRené Jonassen3Startar
4Dan C.G.Alexander Kelm4Startar
5Santos AsTyler Mifsud5Startar
6Staro PeanutJoakim Lövgren6Startar
7Henri SisuThomas Uhrberg7Startar
8Ivory AmPer Nordström8Startar
9Salvator MundiDante Kolgjini9Startar
10Palace BoMartijn de Haan10Startar
11Dirty FlyingJörgen Sjunnesson11Startar
12Andover HeavenStefan Persson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 29 nov 2022 kl 21:34.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    197,95150,7712,6318,39229,686,7245,8315,10244,58170,72144,6480,05
    2424,52290,3363,4579,921009,9633,84157,3852,531191,91468,32764,27204,77
    3267,73301,9524,5838,63483,2517,0175,4331,16495,52417,48401,18151,35
    4––––––––––––
    5373,27420,7568,8765,17321,5431,15162,2755,59748,16505,96671,28239,84
    6336,65443,4536,3929,55539,7213,35101,8041,21645,74638,09503,84156,32
    7568,61443,7043,7853,89677,4019,44112,1159,121165,23554,87591,44169,38
    8502,54595,73122,99165,84966,2256,73202,9187,16598,241171,35762,03343,69
    9773,741100,36442,20531,091379,33239,40846,75407,78689,661552,091852,201233,34
    10599,29948,0367,8496,771340,4946,09183,0981,091406,48497,13408,56216,65
    111443,07928,30291,14339,581811,38160,37546,90263,392208,501163,49619,36694,88
    122306,362101,49710,70933,303031,86335,571156,60718,882121,481191,001964,04491,62

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.