Travlopp på Halmstad, banan för Dagens dubbel fredag 23 december 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 23 december 2022 Halmstad

fredag 23 december 2022Halmstad, lopp 11 och 12Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Halmstad

Lopp 11 · STL Diamantstoet, försök 1 i meeting 1 (Final Solvalla 4 februari) · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:22

Vinnare

7Sanibel Victor Rosleff

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17SanibelVictor Rosleff1.15,15,43
213Primadonna TilePeter Ingves1.15,224,27
311Precious LaneWilma Karlsson1.15,262,70
49SilvertailHenriette Larsen1.15,338,40
514Tidore DegatoTyler Mifsud1.15,4119,06
612BiscuitThomas Uhrberg1.15,513,87
78Hi D.Gustav Johansson1.15,529,69
86Monique DayAndré Eklundh1.16,497,20
Opl.4Henessi JubileeChristoffer Eriksson1.16,743,63
Opl.5Eli ZeldaKen Ecce1.17,088,82
Opl.2Global CutthecrapCarl Johan Jepson1.18,615,65
Opl.15Aperol Broline (galopp)Peter Untersteiner1.17,945,99
Opl.10Valeraine (galopp)Kevin Oscarsson1.23,233,59
Diskv.3Bikana Wine (galopp)Johan Untersteiner132,34
Diskv.1Maleiwa (galopp)Stefan Perssonkubu4,74

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Halmstad

Lopp 12 · STL Diamantstoet, försök 2 i meeting 1 (Final Solvalla 4 februari) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:42

Vinnare

11Affinity Face Adrian Kolgjini

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Affinity FaceAdrian Kolgjini1.14,414,56
24Seventh HeavenChristoffer Eriksson1.14,513,03
35Readly's DreamJohan Untersteiner1.14,65,40
41North DakotaCarl Johan Jepson1.14,824,70
512Thai SansaNicklas Korfitsen1.14,910,88
63Emma HäggenäsJohanna Lind1.15,037,74
77Heroine DarlingStefan Persson1.15,07,52
89HattusaThomas Uhrberg1.15,13,94
Opl.10Excuse MeJörgen Sjunnesson1.16,012,86
Opl.8Baaria Ama (galopp)Ken Ecceu110,84
Opl.6Ninja Zon (galopp)Kevin Oscarssonu39,38
Diskv.2Darlington Fame (galopp)Peter Ingvesu5,28

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Halmstad lopp 11

STL Diamantstoet, försök 1 i meeting 1 (Final Solvalla 4 februari) · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:22

Startlista DD-1, Halmstad lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1MaleiwaStefan Persson1Startar
2Global CutthecrapCarl Johan Jepson2Startar
3Bikana WineJohan Untersteiner3Startar
4Henessi JubileeChristoffer Eriksson4Startar
5Eli ZeldaKen Ecce5Startar
6Monique DayAndré Eklundh6Startar
7SanibelVictor Rosleff1Startar
8Hi D.Gustav Johansson2Startar
9SilvertailHenriette Larsen3Startar
10ValeraineKevin Oscarsson4Startar
11Precious LaneWilma Karlsson5Startar
12BiscuitThomas Uhrberg6Startar
13Primadonna TilePeter Ingves7Startar
14Tidore DegatoTyler Mifsud8Startar
15Aperol BrolinePeter Untersteiner9Startar

Startlista DD-2 · Halmstad lopp 12

STL Diamantstoet, försök 2 i meeting 1 (Final Solvalla 4 februari) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:42

Startlista DD-2, Halmstad lopp 12
NrHästKuskStartspårStatus
1North DakotaCarl Johan Jepson1Startar
2Darlington FamePeter Ingves2Startar
3Emma HäggenäsJohanna Lind3Startar
4Seventh HeavenChristoffer Eriksson4Startar
5Readly's DreamJohan Untersteiner5Startar
6Ninja ZonKevin Oscarsson6Startar
7Heroine DarlingStefan Persson7Startar
8Baaria AmaKen Ecce8Startar
9HattusaThomas Uhrberg9Startar
10Excuse MeJörgen Sjunnesson10Startar
11Affinity FaceAdrian Kolgjini11Startar
12Thai SansaNicklas Korfitsen12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 23 dec 2022 kl 21:48.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1131,2818,73219,6858,9128,91213,2134,72652,9721,9782,0268,7051,23
    2188,8761,86320,61104,5373,76552,4588,01780,3458,30245,34168,50141,52
    377,0012,37105,9427,0313,45133,2216,94248,1910,9755,3055,3926,82
    4566,61240,511148,15196,44205,69824,47245,041647,50203,34798,19688,59370,98
    5858,44552,52954,89585,93297,271123,23511,741278,46474,171422,961636,62931,10
    6980,13582,741265,06622,66465,36639,92616,951602,64482,631487,231591,27938,33
    7152,5022,95217,2955,6432,53188,9830,62587,5819,98101,27109,3851,41
    8632,87180,30842,92332,47250,41924,15288,78817,88143,11517,42615,33349,87
    9879,45298,18825,48403,68318,551243,02323,342141,23172,32615,42714,28413,03
    10769,12188,011504,81500,16289,951504,33364,862419,61202,91451,96524,45491,86
    111248,29671,121893,27765,49524,102212,67663,832950,23444,871153,49663,92720,07
    12330,4083,69692,13157,4899,07667,78122,351420,3858,79263,87247,92120,00
    13663,74190,551284,74387,02177,401265,06228,522720,15131,38434,13442,74268,89
    143828,111470,054527,481900,921299,274972,101869,223341,781180,981670,302658,711499,54
    15693,45367,281992,62610,79277,211914,83395,712442,20270,81495,27600,73408,09

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.