Travlopp på Momarken, banan för Dagens dubbel tisdag 27 december 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 27 december 2022 Momarken

tisdag 27 december 2022Momarken, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Momarken

Lopp 8 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:22

Vinnare

3Code Young Frode Hamre
Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Code YoungFrode Hamre1.15,45,14
24Glazier's SupportÅsbjørn Tengsareid1.15,560,58
38GentletronEirik Høitomt1.15,519,39
410Electrique A.Lars Anvar Kolle1.15,618,10
56FrickOle Johan Østre1.15,711,78
Opl.1BenzemaPer Oleg Midtfjeld1.15,713,48
Opl.9Bramante OrsVidar Hop1.15,98,49

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Momarken

Lopp 9 · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:42, faktisk start kl 21:47 (+5 min)

Vinnare

15Hennessy Am Erlend Rennesvik
Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
115Hennessy AmErlend Rennesvik1.16,54,56
22Frostythetiger D.C.Alexander Heisholt1.18,716,98
33Formula PhotoLars Anvar Kolle1.18,954,76
414TrefilovKai Johansen1.17,93,02
55Giant LaserPer Oleg Midtfjeld1.19,28,82
66Borups VallmoPaw Mahony1.18,718,80
Opl.9Max OrlandoPeter Strömberg1.18,716,07
Opl.1M.H. Daddy's CashMorten A. Pedersen1.19,465,85
Opl.7Igor VredebestØyvind Ruttenborg1.19,099,06

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Momarken lopp 8

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:22

Startlista DD-1, Momarken lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1BenzemaPer Oleg Midtfjeld1Startar
2H.M. Lovely ComersGeir Nordbotten2Struken
3Code YoungFrode Hamre2Startar
4Glazier's SupportÅsbjørn Tengsareid3Startar
5L.J.'s DreamcatcherGunnar Austevoll5Struken
6FrickOle Johan Østre4Startar
7Garth VaderErlend Rennesvik5Startar
8GentletronEirik Høitomt6Startar
9Bramante OrsVidar Hop9Startar
10Electrique A.Lars Anvar Kolle10Startar

Startlista DD-2 · Momarken lopp 9

2640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:42, faktisk start kl 21:47 (+5 min)

Startlista DD-2, Momarken lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1M.H. Daddy's CashMorten A. Pedersen1Startar
2Frostythetiger D.C.Alexander Heisholt2Startar
3Formula PhotoLars Anvar Kolle3Startar
4Diamond DealerOle Johan Østre4Startar
5Giant LaserPer Oleg Midtfjeld5Startar
6Borups VallmoPaw Mahony1Startar
7Igor VredebestØyvind Ruttenborg2Startar
8Klaas B.R.Åsbjørn Tengsareid3Struken
9Max OrlandoPeter Strömberg4Startar
10Bold Little DrummerEirik Høitomt5Struken
11Mc BurneyMagnus Teien Gundersen1Struken
12S.J.'s TributeGunnar Austevoll2Struken
13Thai ManhattanTom Erik Solberg3Startar
14TrefilovKai Johansen4Startar
15Hennessy AmErlend Rennesvik1Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 27 dec 2022 kl 21:53.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    1375,39229,23838,3980,3598,44257,141016,27–204,45–––272,6253,35114,30
    2–––––––––––––––
    3454,6796,46265,3819,5333,86119,95522,50–92,56–––116,4714,0836,99
    41064,21421,60998,91207,46484,40778,03978,76–652,01–––1090,37246,99575,43
    5–––––––––––––––
    6702,01125,05715,8946,6581,14147,42826,27–126,85–––200,2441,7880,47
    7193,7928,38197,865,7211,4667,01216,82–38,49–––55,125,119,04
    8993,12266,43847,79110,58175,84296,261094,55–255,96–––266,5264,16177,38
    91015,47112,62824,9549,6570,10235,52948,80–137,34–––158,6829,3754,20
    10987,40249,58724,1591,00147,77255,86981,00–180,79–––246,8754,97116,76

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.