Travlopp på Kalmar, banan för Dagens dubbel lördag 14 januari 2023. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 14 januari 2023 Kalmar

lördag 14 januari 2023Kalmar, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Kalmar

Lopp 10 · Designlight - STL Silverdivisionen, Försök 4 i Meeting 1 (Final Solvalla 4 februari) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Vinnare

1Call Me Brodda Örjan Kihlström

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Call Me BroddaÖrjan Kihlström1.12,912,95
29Tabasco C.D.Kevin Oscarsson1.13,123,92
38Eros ZolaFlemming Jensen1.13,26,59
46Arvid S.H.Thomas Uhrberg1.13,29,62
55Hurricane RiverChristoffer Eriksson1.13,216,88
67Lorenzo BokoGustav Johansson1.13,439,23
74Demolition Man F.Bengt A Nilsson1.13,475,66
810Behind BarsJohan Untersteiner1.13,47,12
Opl.11Pere UbuStefan Persson1.13,441,97
Opl.2Digital Summit (galopp)Joakim Lövgren1.13,42,00
Opl.3GalantisAndré Eklundh1.13,723,17
Struken12Frodo S.Peter Zadel––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Kalmar

Lopp 11 · LEAB - STL Diamantstoet, Försök 6 i Meeting 1 (Final Solvalla 4 februari) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Vinnare

4Heroine Darling Stefan Persson

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Heroine DarlingStefan Persson1.13,87,47
211Jeans'n PassionJoakim Lövgren1.14,17,30
312EenymeenyminymoeDKFlemming Jensen1.14,13,18
48Nina GintoGustav Johansson1.14,113,22
59Seventh HeavenChristoffer Eriksson1.14,345,39
67Princess KlosterOlof Thorson1.14,359,84
710Readly's DreamJohan Untersteiner1.14,430,04
86North DakotaÖrjan Kihlström1.14,625,09
Opl.1Caramelle T.T.Thomas Uhrberg1.14,632,94
Opl.5Ninja ZonKevin Oscarsson1.14,819,53
Opl.3Affinity FaceAdrian Kolgjini1.15,64,34
Diskv.2Sanibel (galopp)Victor Rosleff710,67

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Kalmar lopp 10

Designlight - STL Silverdivisionen, Försök 4 i Meeting 1 (Final Solvalla 4 februari) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Startlista DD-1, Kalmar lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Call Me BroddaÖrjan Kihlström1Startar
2Digital SummitJoakim Lövgren2Startar
3GalantisAndré Eklundh3Startar
4Demolition Man F.Bengt A Nilsson4Startar
5Hurricane RiverChristoffer Eriksson5Startar
6Arvid S.H.Thomas Uhrberg6Startar
7Lorenzo BokoGustav Johansson7Startar
8Eros ZolaFlemming Jensen8Startar
9Tabasco C.D.Kevin Oscarsson9Startar
10Behind BarsJohan Untersteiner10Startar
11Pere UbuStefan Persson11Startar
12Frodo S.Peter Zadel12Struken

Startlista DD-2 · Kalmar lopp 11

LEAB - STL Diamantstoet, Försök 6 i Meeting 1 (Final Solvalla 4 februari) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Startlista DD-2, Kalmar lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Caramelle T.T.Thomas Uhrberg1Startar
2SanibelVictor Rosleff2Startar
3Affinity FaceAdrian Kolgjini3Startar
4Heroine DarlingStefan Persson4Startar
5Ninja ZonKevin Oscarsson5Startar
6North DakotaÖrjan Kihlström6Startar
7Princess KlosterOlof Thorson7Startar
8Nina GintoGustav Johansson8Startar
9Seventh HeavenChristoffer Eriksson9Startar
10Readly's DreamJohan Untersteiner10Startar
11Jeans'n PassionJoakim Lövgren11Startar
12EenymeenyminymoeDKFlemming Jensen12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 14 jan 2023 kl 18:53.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1207,32139,9453,97115,75230,16136,31595,94200,08674,63384,09106,4656,21
    290,1219,888,0814,3051,0861,35182,5431,24132,2886,8615,487,59
    3684,16233,41111,76172,30363,50462,37905,40312,54752,15564,97174,8699,95
    41078,17707,03373,55328,02712,31731,241046,431044,601157,481940,64783,33516,03
    5533,05208,2066,79116,89209,59401,81682,38250,79603,49667,83130,5678,25
    6236,7985,6337,6764,39159,12156,86603,54104,07437,02376,4071,0438,04
    7814,57352,94220,76369,34466,37631,47625,94428,511222,001049,27397,03273,55
    8254,0151,9725,0354,32160,10157,05476,9264,09387,37270,6949,9920,71
    91136,09426,01103,97197,68436,53720,191485,62473,49685,80857,14196,46120,51
    10427,2375,0925,2945,79149,68206,93633,24103,13422,73164,2444,7325,18
    111266,48683,16352,47534,181160,751203,001912,98808,061836,591366,19398,76319,88
    12––––––––––––

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.