Travlopp på Hagmyren, banan för Dagens dubbel lördag 29 juli 2023. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 29 juli 2023 Hagmyren

lördag 29 juli 2023Hagmyren, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Hagmyren

Lopp 10 · Stig H:s lopp - MaserFrakt - STL Diamantstoet, Försök 14 i Meeting 5 (Final Åby 12 augusti) · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 18:20

Vinnare

14Isabelle Cash Magnus A Djuse

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
114Isabelle CashMagnus A Djuse1.13,02,23
25Pretty PrimadonnaPer Linderoth1.13,87,21
38Miss MightyErik Lindegren1.14,014,72
49Jes AngelUlf Ohlsson1.14,028,84
510Miss Chevy Neo (galopp)Rikard N Skoglund1.14,113,46
612Hera HammeringPer Lennartsson1.14,236,16
71Alabama U.B.Tomas Pettersson1.14,246,39
84Priscilla HålerydSamu Sundqvist1.14,369,94
Opl.13Vilja T.Y.C.Daniel Wäjersten1.13,714,93
Opl.11Icicle AmRobert Bergh1.14,533,03
Opl.2Ninja's Queen (galopp)Jorma Kontiodist40,12
Opl.15Lisa S.E. (galopp)Mika Forssdist72,02
Opl.6Helena Fagra (galopp)Stefan Edinu55,01
Diskv.7Borups Vallmo (galopp)Mats E Djuse105,72
Diskv.3Nagai Ashi (galopp)Marcus Liliusu42,62

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Hagmyren

Lopp 11 · E.J:s Guldsko - Hudiksvalls kommun - STL Gulddivisionen, Försök 16 i Meeting 5 (Final Bergsåker 26 augusti) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Vinnare

8Zeudi Amg Magnus A Djuse

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18Zeudi AmgMagnus A Djuse1.09,92,19
21Aetos KronosJorma Kontio1.10,15,73
310Click BaitPer Lennartsson1.10,18,13
49Inti BokoMats E Djuse1.10,519,66
57MilliondollarrhymeFredrik B Larsson1.10,66,29
65From the MineUlf Ohlsson1.10,925,01
73Final DreamAndreas Lövdal1.11,084,71
82Night BroddeConrad Lugauer1.11,28,02
Opl.4L.L.Royal (galopp)Robert Bergh1.17,626,35
Struken6Ubiquarian FaceOskar Kylin Blom––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Hagmyren lopp 10

Stig H:s lopp - MaserFrakt - STL Diamantstoet, Försök 14 i Meeting 5 (Final Åby 12 augusti) · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 18:20

Startlista DD-1, Hagmyren lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Alabama U.B.Tomas Pettersson1Startar
2Ninja's QueenJorma Kontio2Startar
3Nagai AshiMarcus Lilius3Startar
4Priscilla HålerydSamu Sundqvist4Startar
5Pretty PrimadonnaPer Linderoth5Startar
6Helena FagraStefan Edin6Startar
7Borups VallmoMats E Djuse7Startar
8Miss MightyErik Lindegren8Startar
9Jes AngelUlf Ohlsson9Startar
10Miss Chevy NeoRikard N Skoglund10Startar
11Icicle AmRobert Bergh11Startar
12Hera HammeringPer Lennartsson12Startar
13Vilja T.Y.C.Daniel Wäjersten1Startar
14Isabelle CashMagnus A Djuse2Startar
15Lisa S.E.Mika Forss1Startar

Startlista DD-2 · Hagmyren lopp 11

E.J:s Guldsko - Hudiksvalls kommun - STL Gulddivisionen, Försök 16 i Meeting 5 (Final Bergsåker 26 augusti) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Startlista DD-2, Hagmyren lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Aetos KronosJorma Kontio1Startar
2Night BroddeConrad Lugauer2Startar
3Final DreamAndreas Lövdal3Startar
4L.L.RoyalRobert Bergh4Startar
5From the MineUlf Ohlsson5Startar
6Ubiquarian FaceOskar Kylin Blom6Struken
7MilliondollarrhymeFredrik B Larsson6Startar
8Zeudi AmgMagnus A Djuse7Startar
9Inti BokoMats E Djuse9Startar
10Click BaitPer Lennartsson10Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 29 jul 2023 kl 18:50.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678910
    1211,99499,721497,79842,97562,06–449,66200,831030,51611,92
    2159,71231,881341,80587,52532,49–330,88127,40658,65467,46
    3307,92464,80728,81966,42672,56–381,40153,28843,09513,25
    4461,95703,401416,52419,20629,40–764,87275,331114,85963,61
    524,6134,25415,89152,5877,03–42,9015,16151,8649,83
    6228,25369,471237,47665,72501,28–321,32143,59768,82476,90
    727,1034,85608,42176,17105,55–31,3014,04105,9745,11
    876,27105,991117,16457,30233,45–93,5432,75291,00104,54
    9171,48219,961972,24643,69416,21–229,7673,54345,31245,08
    1078,7194,771328,92370,18244,81–75,6637,89235,8085,56
    11274,15431,132882,43665,94561,10–410,47120,18736,66366,15
    12173,51333,921728,79816,15553,95–288,98112,15639,40294,50
    1391,12125,841161,41452,50267,85–123,0141,49260,78137,54
    1413,9418,63339,6797,7661,29–17,146,0150,8619,59
    15423,61659,383674,221583,461144,22–632,47241,881241,86561,26

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.