Travlopp på Tingsryd, banan för Dagens dubbel söndag 30 juli 2023. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 30 juli 2023 Tingsryd

söndag 30 juli 2023Tingsryd, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Tingsryd

Lopp 9 · Kraft - Breeders' Crown - Treåriga Ston · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Vinnare

3Global Election Markus Waldmüller

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Global ElectionMarkus Waldmüller1.12,05,33
210Queen of AmericaFlemming Jensen1.12,316,27
31Run Queen RunJohan Untersteiner1.12,43,99
49Beauty EvoCarl Johan Jepson1.12,551,97
512A TeaserRikard N Skoglund1.12,511,29
611Elegance KronosBjörn Goop1.12,76,74
74Janita SilvioFredrik Persson1.12,736,34
82Pure HarmonyMika Forss1.12,75,83
Opl.5Xia LloydAdrian Kolgjini1.12,970,10
Opl.8Ninetta BokoRobin Bakker1.13,014,39
Opl.7Monrose Wine (galopp)Peter Untersteiner1.15,59,42
Opl.6Nilla Lane (galopp)Stefan Persson1.15,629,91

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Tingsryd

Lopp 10 · Mustafors - Breeders' Crown - Fyraåriga Ston · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Vinnare

3Luxury River Adrian Kolgjini

Segermarginal: 3.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Luxury RiverAdrian Kolgjini1.10,150,37
24Stens RetentionJohan Untersteiner1.10,618,58
35BeauvoirRikard N Skoglund1.10,629,92
48Hallöjsa VangFlemming Jensen1.10,87,29
511Jelly Bean MearasPeter Untersteiner1.10,950,69
69Future SoxMika Forss1.10,943,99
72Organzza (galopp)Christoffer Eriksson1.12,357,36
Diskv.7Riverdale Z. (galopp)Conrad Lugauer44,20
Diskv.12Silent Eagle (galopp)Nicklas Korfitsen922,39
Diskv.1Jest (galopp)Björn Goop710,01
Diskv.10Jeannica (galopp)Carl Johan Jepson117,39
Diskv.6Dea Grif (galopp)Robin Bakkerkub2,80

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Tingsryd lopp 9

Kraft - Breeders' Crown - Treåriga Ston · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Startlista DD-1, Tingsryd lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Run Queen RunJohan Untersteiner1Startar
2Pure HarmonyMika Forss2Startar
3Global ElectionMarkus Waldmüller3Startar
4Janita SilvioFredrik Persson4Startar
5Xia LloydAdrian Kolgjini5Startar
6Nilla LaneStefan Persson6Startar
7Monrose WinePeter Untersteiner7Startar
8Ninetta BokoRobin Bakker8Startar
9Beauty EvoCarl Johan Jepson9Startar
10Queen of AmericaFlemming Jensen10Startar
11Elegance KronosBjörn Goop11Startar
12A TeaserRikard N Skoglund12Startar

Startlista DD-2 · Tingsryd lopp 10

Mustafors - Breeders' Crown - Fyraåriga Ston · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Startlista DD-2, Tingsryd lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1JestBjörn Goop1Startar
2OrganzzaChristoffer Eriksson2Startar
3Luxury RiverAdrian Kolgjini3Startar
4Stens RetentionJohan Untersteiner4Startar
5BeauvoirRikard N Skoglund5Startar
6Dea GrifRobin Bakker6Startar
7Riverdale Z.Conrad Lugauer7Startar
8Hallöjsa VangFlemming Jensen8Startar
9Future SoxMika Forss9Startar
10JeannicaCarl Johan Jepson10Startar
11Jelly Bean MearasPeter Untersteiner11Startar
12Silent EagleNicklas Korfitsen12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 30 jul 2023 kl 17:19.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    136,50344,53320,7482,89157,6811,8912,7341,91355,0541,57241,66202,06
    269,00345,46441,21151,52263,2618,8525,7040,87288,1634,79696,57241,46
    375,00472,37304,13151,72279,8915,2322,3458,12561,5451,50641,72332,09
    4253,05665,96981,49242,12580,97112,34124,74356,151108,02327,11889,06891,13
    5386,76887,01471,17520,23319,54251,86220,73530,161224,00641,841476,652018,91
    6272,35734,09831,91378,87541,3895,79110,94231,32956,23349,60862,11497,21
    783,81504,50459,97122,60218,8223,7216,0680,32513,0497,28388,46471,75
    8239,531141,511126,99359,87847,5251,9798,25168,421056,20238,311326,94691,14
    9487,111624,521584,30698,261112,84210,44229,85722,57841,64336,581258,78985,69
    10271,711224,001149,49589,15564,4687,3097,56129,211243,16180,021129,75365,06
    1156,42638,81511,45112,10247,7416,7320,8056,05482,7253,66283,27246,71
    12142,49975,26747,18198,55219,5134,5337,0765,60629,2260,18685,99225,59

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.