Travlopp på Kalmar, banan för Dagens dubbel lördag 13 januari 2024. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 13 januari 2024 Kalmar

lördag 13 januari 2024Kalmar, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Kalmar

Lopp 10 · Nybro Vikings - STL Bronsdivisionen (Försök 4 i Meeting 1 - Final Solvalla 3 februari) · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 18:20

Vinnare

11Triton Mats Gunnarsson

Segermarginal: 3.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111TritonMats Gunnarsson1.14,912,34
22TearsinheavenPeter Untersteiner1.15,25,87
38Winner BroddeJohan Untersteiner1.15,22,89
44Don CashAdrian Kolgjini1.15,516,92
59Feel the BenefitVictor Rosleff1.15,649,47
61Lucifer Boko (galopp)Carl Johan Jepson1.15,89,20
76Bold KnickUlf Ohlsson1.15,812,10
87Ikaros di Quattro (galopp)Kim Eriksson1.16,330,91
Opl.12Lincoln Abe BokoHans Crebas1.17,267,58
Opl.10Here's Johnny Sox (galopp)Stefan Persson1.18,35,08
Opl.5Doctor Gio (galopp)Christoffer Eriksson1.20,515,10
Struken3Conch on InnRikard N Skoglund––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Kalmar

Lopp 11 · Småländska Bil - STL Diamantstoet - Spårtrappa (Försök 6 i Meeting 1 - Final Solvalla 3 februari) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Vinnare

7Olga Utca Gustav Johansson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17Olga UtcaGustav Johansson1.13,615,80
211Betting PacerCarl Johan Jepson1.13,63,11
38Lady BelugaJoakim Lövgren1.13,95,30
412Deborah S.H.Thomas Uhrberg1.13,914,25
510Heroine DarlingStefan Persson1.14,03,93
62Primadonna TileJohan Untersteiner1.14,114,03
73Caramelle T.T.Ulf Ohlsson1.14,277,16
89Olivia CogerJorma Kontio1.14,557,91
Opl.1Cheri Cheri LadyKevin Oscarsson1.14,557,85
Opl.6SommerbriseRikard N Skoglund1.14,69,67
Opl.5EvitaJörgen Sjunnesson1.15,049,24
Opl.4Marvellous SteelRick Ebbinge1.15,226,82

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Kalmar lopp 10

Nybro Vikings - STL Bronsdivisionen (Försök 4 i Meeting 1 - Final Solvalla 3 februari) · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 18:20

Startlista DD-1, Kalmar lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Lucifer BokoCarl Johan Jepson1Startar
2TearsinheavenPeter Untersteiner2Startar
3Conch on InnRikard N Skoglund3Struken
4Don CashAdrian Kolgjini3Startar
5Doctor GioChristoffer Eriksson4Startar
6Bold KnickUlf Ohlsson6Startar
7Ikaros di QuattroKim Eriksson7Startar
8Winner BroddeJohan Untersteiner8Startar
9Feel the BenefitVictor Rosleff9Startar
10Here's Johnny SoxStefan Persson10Startar
11TritonMats Gunnarsson11Startar
12Lincoln Abe BokoHans Crebas12Startar

Startlista DD-2 · Kalmar lopp 11

Småländska Bil - STL Diamantstoet - Spårtrappa (Försök 6 i Meeting 1 - Final Solvalla 3 februari) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Startlista DD-2, Kalmar lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Cheri Cheri LadyKevin Oscarsson1Startar
2Primadonna TileJohan Untersteiner2Startar
3Caramelle T.T.Ulf Ohlsson3Startar
4Marvellous SteelRick Ebbinge4Startar
5EvitaJörgen Sjunnesson5Startar
6SommerbriseRikard N Skoglund6Startar
7Olga UtcaGustav Johansson7Startar
8Lady BelugaJoakim Lövgren8Startar
9Olivia CogerJorma Kontio9Startar
10Heroine DarlingStefan Persson10Startar
11Betting PacerCarl Johan Jepson11Startar
12Deborah S.H.Thomas Uhrberg12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 13 jan 2024 kl 18:50.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1320,25121,77566,40277,73550,4273,63218,8150,89588,8341,1628,99191,71
    2567,1971,89647,83244,98574,9252,76145,8137,68619,9127,9322,48127,33
    3––––––––––––
    4651,61152,19685,25212,99554,65143,77291,7983,39511,2091,8982,82386,73
    5592,69186,44655,44289,86283,78114,26264,5075,32752,0261,3256,55283,07
    6671,59129,83556,66261,00551,2764,30195,1360,12691,6539,4835,97159,85
    71100,00437,431126,98591,09790,64307,56338,33201,421303,08178,87148,65535,31
    8257,3940,55243,97108,89216,0227,3373,0811,22212,0811,3510,2466,04
    91811,64744,451684,651103,411587,45414,661041,47327,43961,64297,18220,15756,01
    10561,8276,11671,83175,91481,2643,20143,4625,18535,4215,5116,32129,74
    11792,37180,391292,54410,04787,3971,55257,4773,861056,3445,7634,35201,16
    122071,201388,881801,892183,972882,491133,712145,31556,611876,08619,58462,24813,10

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.