Travlopp på Bjerke, banan för Dagens dubbel lördag 16 mars 2024. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 16 mars 2024 Bjerke

lördag 16 mars 2024Bjerke, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bjerke

Lopp 10 · Gunnar Eggens Äreslöp - STL Gulddivisionen, Försök 1 i meeting 3 (Final Gävle 18 maj) · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Vinnare

1Stoletheshow Frode Hamre
Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11StoletheshowFrode Hamre1.14,31,71
22BeartimeAndré Eklundh1.14,48,54
39Mellby JinxDaniel Wäjersten1.14,59,04
45Stonefire U.S.Nicklas Korfitsen1.14,652,19
57Charleston VoloPer Oleg Midtfjeld1.14,663,82
610Demon I.T.Carl Johan Jepson1.14,76,89
76Type A.Magnus Teien Gundersen1.14,848,86
84Unico BrolineMats E Djuse1.14,86,44
Opl.8High GliderLars Anvar Kolle1.15,085,84

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Bjerke

Lopp 11 · STL Diamantstoet, Försök 1 i Meeting 3 (Final Solvalla 25 maj) - Spårtrappa · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Vinnare

5Kashmina B.R. Kristian Malmin
Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Kashmina B.R.Kristian Malmin1.14,13,64
26HonorCarl Johan Jepson1.14,219,62
312Future SoxMika Forss1.14,34,95
413BunnyTom Erik Solberg1.14,77,22
51Eva's YankeeNicklas Korfitsen1.14,816,06
69CallasVidar Hop1.14,946,34
72Delicious MonicaEirik Høitomt1.15,042,26
87Kim B.R.Magnus Teien Gundersen1.15,237,13
Opl.4Beauty Smart FaceFrode Hamre1.15,315,55
Opl.11Mia VinceErlend Rennesvik1.15,854,59
Opl.3Emotion U.M.Benedicte Bjørnstad1.16,752,09

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bjerke lopp 10

Gunnar Eggens Äreslöp - STL Gulddivisionen, Försök 1 i meeting 3 (Final Gävle 18 maj) · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Startlista DD-1, Bjerke lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1StoletheshowFrode Hamre1Startar
2BeartimeAndré Eklundh2Startar
3Feydeau SevenVidar Hop3Struken
4Unico BrolineMats E Djuse3Startar
5Stonefire U.S.Nicklas Korfitsen4Startar
6Type A.Magnus Teien Gundersen5Startar
7Charleston VoloPer Oleg Midtfjeld6Startar
8High GliderLars Anvar Kolle7Startar
9Mellby JinxDaniel Wäjersten9Startar
10Demon I.T.Carl Johan Jepson10Startar

Startlista DD-2 · Bjerke lopp 11

STL Diamantstoet, Försök 1 i Meeting 3 (Final Solvalla 25 maj) - Spårtrappa · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Startlista DD-2, Bjerke lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Eva's YankeeNicklas Korfitsen1Startar
2Delicious MonicaEirik Høitomt2Startar
3Emotion U.M.Benedicte Bjørnstad3Startar
4Beauty Smart FaceFrode Hamre4Startar
5Kashmina B.R.Kristian Malmin5Startar
6HonorCarl Johan Jepson6Startar
7Kim B.R.Magnus Teien Gundersen7Startar
8So SuperbLars Anvar Kolle8Startar
9CallasVidar Hop9Startar
10Ultra VioletAndré Eklundh10Startar
11Mia VinceErlend Rennesvik11Startar
12Future SoxMika Forss12Startar
13BunnyTom Erik Solberg13Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 16 mar 2024 kl 18:52.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678910111213
    141,32157,49199,2935,575,2040,59109,1735,97155,888,07165,718,3015,66
    2159,76402,57830,32130,1629,44123,73410,02145,16671,3435,17772,8432,2167,17
    3–––––––––––––
    4156,85507,91704,7789,1929,28114,88362,29140,71509,8535,15708,0637,1366,78
    5586,751285,891114,92579,44171,93613,241068,791014,761289,34449,181919,62487,62835,50
    6745,631108,911116,65457,49191,15370,351088,79883,821291,94429,041826,50367,56632,63
    71070,181314,651574,85670,32261,08908,78695,831200,911785,74618,972086,49569,41869,68
    82014,262151,151814,99992,72358,541031,292207,20761,101915,79906,072660,87920,101369,98
    9185,64684,26881,12137,7737,52135,65417,14152,67471,5333,24752,5539,2460,73
    10130,08695,16993,58128,3326,84101,48406,5291,77519,9221,09740,9322,4845,96

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.