Travlopp på Bollnäs, banan för Dagens dubbel fredag 13 juni 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 13 juni 2025 Bollnäs

fredag 13 juni 2025Bollnäs, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bollnäs

Lopp 8 · Sleipner Bollnäs Månadstäcke · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

3Skeie Balder Ulf Ohlsson

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Skeie BalderUlf Ohlsson1.26,51,91
210Lill VikingMats E Djuse1.26,514,80
37GalantOle Johan Östre1.26,717,66
44MelindaBo Landgren1.26,877,06
55Månrappa A.M. (galopp)Gunnar Melander1.27,012,26
69Färsta TedKenth Åkerlund1.27,0119,04
Opl.6Koldemo Kristall (galopp)Lukas L Svedlund1.27,145,53
Opl.11Pellpers Mårten (galopp)Torgny Friberg1.27,7255,90
Opl.1Belse TösenLinnea Nyrén1.28,4142,51
Opl.2Älvsnabben M.R. (galopp)Johanna Stark1.28,827,98
Diskv.12Stormyrans Lasse (galopp)Oskar Kylin Blomkub2,78
Struken8Re FinansClaes Eskilsson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Bollnäs

Lopp 9 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

11Fine Manners Mats E Djuse

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Fine MannersMats E Djuse1.12,52,32
23From the HipTomas Pettersson1.12,72,66
35Elmer WibbRikard N Skoglund1.12,97,23
41The Flying EagleUlf Ohlsson1.12,912,69
510Diamant VendilOskar Kylin Blom1.13,134,54
68Northman MaxusPer Lennartsson1.13,238,51
Opl.2Jeppas UppercutJorma Kontio1.13,2102,24
Opl.9Apollo Prophet CalWilhelm Paal1.13,249,12
Opl.4Byron FaceSandra Nordemo1.13,590,65
Opl.7She's Just JoyTomas Rosén1.13,9282,03
Diskv.6Anytimeisnow (galopp)Linus Lönnu17,69
Struken12FuncioErik Lindegren––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bollnäs lopp 8

Sleipner Bollnäs Månadstäcke · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Bollnäs lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Belse TösenLinnea Nyrén1Startar
2Älvsnabben M.R.Johanna Stark2Startar
3Skeie BalderUlf Ohlsson3Startar
4MelindaBo Landgren4Startar
5Månrappa A.M.Gunnar Melander5Startar
6Koldemo KristallLukas L Svedlund6Startar
7GalantOle Johan Östre7Startar
8Re FinansClaes Eskilsson8Struken
9Färsta TedKenth Åkerlund9Startar
10Lill VikingMats E Djuse10Startar
11Pellpers MårtenTorgny Friberg11Startar
12Stormyrans LasseOskar Kylin Blom12Startar

Startlista DD-2 · Bollnäs lopp 9

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Bollnäs lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1The Flying EagleUlf Ohlsson1Startar
2Jeppas UppercutJorma Kontio2Startar
3From the HipTomas Pettersson3Startar
4Byron FaceSandra Nordemo4Startar
5Elmer WibbRikard N Skoglund5Startar
6AnytimeisnowLinus Lönn6Startar
7She's Just JoyTomas Rosén7Startar
8Northman MaxusPer Lennartsson8Startar
9Apollo Prophet CalWilhelm Paal9Startar
10Diamant VendilOskar Kylin Blom10Startar
11Fine MannersMats E Djuse11Startar
12FuncioErik Lindegren12Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 13 jun 2025 kl 21:22.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1584,681960,75653,031762,67879,331168,482828,621680,643003,702875,76374,10–
    2331,53613,55122,71989,74212,32360,632224,80838,50927,11680,20112,35–
    340,28152,907,90205,5117,9436,04421,01102,88124,8374,374,64–
    4523,741270,79470,86539,58452,74593,391395,251112,401693,471735,09252,09–
    5117,77425,3329,98534,0159,45118,47693,26239,05405,14317,5632,67–
    6477,81899,71193,701237,38271,01233,381921,92897,111054,25983,47148,33–
    7223,02880,8363,68748,03113,79290,21598,65626,68582,48556,2061,59–
    8––––––––––––
    91459,503354,02651,662705,421123,671488,894362,112247,341058,562672,82454,20–
    10151,04478,7061,01849,0594,31170,911824,81455,13516,26273,4438,85–
    111631,213435,65999,302525,061567,012881,102705,421443,225108,273304,07451,29–
    1248,87215,655,85360,5520,1141,63816,46100,46156,1990,305,44–

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.