Travlopp på Gävle, banan för Dagens dubbel torsdag 9 oktober 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 9 oktober 2025 Gävle

torsdag 9 oktober 2025Gävle, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Gävle

Lopp 8 · Maharajahs Stoserie 2025, Final - Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

6Chloe Broline Tomas Pettersson

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Chloe BrolineTomas Pettersson1.13,118,13
27Energy KronosRikard N Skoglund1.13,121,48
312Elin AvantMagnus A Djuse1.13,28,53
45Fashionable DanceJenny A Björk1.13,39,61
54Ajlexes GourmandMarcus Lilius1.13,319,27
614Global DeadlineJevgeni Ivanov1.13,637,68
79A Last ChanceUlf Ohlsson1.13,69,00
810Just for ShowFredrik Plassen1.13,65,60
Opl.3Mellby LovelyJorma Kontio1.13,616,20
Opl.8Golden OpportunityTroels Andersen1.13,723,34
Opl.11You to EzmeOlle Alsén1.13,842,61
Opl.15Can Can BrolineEmilia Leo1.13,93,56
Opl.13BeauvoirMika Forss1.14,063,05
Opl.1Make a Mil (galopp)Oskar Kylin Blomu25,24
Diskv.2Kalypso Sisu (galopp)Petter Lundbergu45,90

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Gävle

Lopp 9 · Leufsta-loppet - Fyraåringslopp (Norrlands Elitserie, Försök 13 - Final Umåker 26/10) · 1640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

5Holms Oden Magnus A Djuse

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Holms OdenMagnus A Djuse1.25,43,03
26Karmland LukasMarcus Lilius1.25,57,14
32Hammars JonteKajsa Frick1.25,659,00
44Grisle Galant G.L.Rikard N Skoglund1.25,818,71
59Trollbackens OlovTomas Pettersson1.24,05,99
68Bäcklös TiliOskar Kylin Blom1.25,263,39
73B.B.Pave Flax (galopp)Kristin Mogset1.27,94,27
Diskv.1T.S.Tornado (galopp)Ole Johan Östre811,31
Diskv.10Gör Som Jag Vill (galopp)Ulf Ohlsson913,65
Diskv.7Bazoo Can (galopp)Isabella Jansson Wiklundu16,71

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Gävle lopp 8

Maharajahs Stoserie 2025, Final - Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Gävle lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Make a MilOskar Kylin Blom1Startar
2Kalypso SisuPetter Lundberg2Startar
3Mellby LovelyJorma Kontio3Startar
4Ajlexes GourmandMarcus Lilius4Startar
5Fashionable DanceJenny A Björk5Startar
6Chloe BrolineTomas Pettersson6Startar
7Energy KronosRikard N Skoglund7Startar
8Golden OpportunityTroels Andersen8Startar
9A Last ChanceUlf Ohlsson9Startar
10Just for ShowFredrik Plassen10Startar
11You to EzmeOlle Alsén11Startar
12Elin AvantMagnus A Djuse12Startar
13BeauvoirMika Forss13Startar
14Global DeadlineJevgeni Ivanov14Startar
15Can Can BrolineEmilia Leo15Startar

Startlista DD-2 · Gävle lopp 9

Leufsta-loppet - Fyraåringslopp (Norrlands Elitserie, Försök 13 - Final Umåker 26/10) · 1640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Gävle lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1T.S.TornadoOle Johan Östre1Startar
2Hammars JonteKajsa Frick2Startar
3B.B.Pave FlaxKristin Mogset3Startar
4Grisle Galant G.L.Rikard N Skoglund4Startar
5Holms OdenMagnus A Djuse5Startar
6Karmland LukasMarcus Lilius6Startar
7Bazoo CanIsabella Jansson Wiklund1Startar
8Bäcklös TiliOskar Kylin Blom2Startar
9Trollbackens OlovTomas Pettersson1Startar
10Gör Som Jag VillUlf Ohlsson2Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 9 okt 2025 kl 21:38.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678910
    1112,62712,2385,10386,9077,94238,75304,24746,25114,08211,35
    2531,59596,38322,16415,43229,65630,70560,621648,39294,47481,27
    3211,87438,3948,31199,1442,13149,75257,86813,1088,54171,94
    4202,76500,4891,84161,8673,92166,17222,03781,81130,51240,15
    5132,00455,8648,35157,9029,74109,68129,37541,1965,79112,84
    6251,85517,1273,67229,8260,04120,98294,96789,7194,82222,20
    7345,22640,17106,34197,9672,52295,44204,79700,45140,47224,23
    8205,261063,7286,56526,4465,21181,37396,78712,92214,23381,58
    972,19352,5129,11112,5916,38121,13135,79409,3620,7746,87
    1068,39658,3126,48173,4721,3756,13128,05734,2549,6298,26
    11674,881801,23341,391046,45203,24773,501202,711567,42396,47663,81
    1296,50522,2538,46146,9022,94111,48172,88553,5534,9372,92
    131202,171946,31590,251034,02369,23981,931446,011481,16512,02784,74
    14470,391401,31188,30545,77157,94429,16591,891769,64191,33328,97
    1569,96387,2619,65140,9312,4268,46100,72434,9127,2251,22

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.