Travlopp på Kalmar & Umåker, banan för Dagens dubbel fredag 10 oktober 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 10 oktober 2025 Kalmar & Umåker

fredag 10 oktober 2025Kalmar lopp 8 & Umåker lopp 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Kalmar

Lopp 8 · Kalmar Golfklubb · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:16

Vinnare

3Striking Eagle Christoffer Eriksson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Striking EagleChristoffer Eriksson1.13,22,36
29Denco's GallianoStefan Persson1.13,49,16
31Frankie GodivaMarkus Waldmüller1.13,528,33
48Kaiser MearasJohanna Lind1.13,68,35
510Gal Gadot RacingSofie Ericsson1.13,6124,66
67Boli You S.M.Oscar Ginman1.13,934,32
Opl.2Queen of PowerGustav Johansson1.14,03,77
Opl.4Bases LoadedTomasz Wisniewski1.14,366,68
Opl.5Toscana SouthwindBernardo Grasso1.14,310,55
Opl.11Countess Face (galopp)Victor Rosleff1.15,714,25
Opl.6Stepping MoneyboyMats Svanhall1.20,5112,66
Struken12Ekas ZalmingHåkan E Johansson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Umåker

Lopp 9 · Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:27

Vinnare

12K.F.C.Sox Marcus Lilius

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
112K.F.C.SoxMarcus Lilius1.14,87,86
24Lake's FireMika Forss1.15,02,77
313AwayStefan Edin1.15,39,47
45GastronomyChristian Månsson1.15,423,57
58Tour PrincessMalin Viklund1.15,751,55
69Gustaf AvenueOve A Lindqvist1.15,835,58
Opl.10Game of TrotKrister Söderholm1.16,094,06
Opl.2Magic PowersJenny Engfors1.16,317,28
Opl.11Tasmanian DevilHugo Lundgren1.16,986,71
Diskv.1Re ExpressStefan Johanssonvänd22,49
Diskv.7R.K.DynamitRobert Dundervänd2,70
Struken3Hero GodivaJan Norberg––
Struken6J.M.'s CaviarSandra Eriksson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Kalmar lopp 8

Kalmar Golfklubb · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:16

Startlista DD-1, Kalmar lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Frankie GodivaMarkus Waldmüller1Startar
2Queen of PowerGustav Johansson2Startar
3Striking EagleChristoffer Eriksson3Startar
4Bases LoadedTomasz Wisniewski4Startar
5Toscana SouthwindBernardo Grasso5Startar
6Stepping MoneyboyMats Svanhall6Startar
7Boli You S.M.Oscar Ginman7Startar
8Kaiser MearasJohanna Lind8Startar
9Denco's GallianoStefan Persson9Startar
10Gal Gadot RacingSofie Ericsson10Startar
11Countess FaceVictor Rosleff11Startar
12Ekas ZalmingHåkan E Johansson12Struken

Startlista DD-2 · Umåker lopp 9

Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:27

Startlista DD-2, Umåker lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Re ExpressStefan Johansson1Startar
2Magic PowersJenny Engfors2Startar
3Hero GodivaJan Norberg3Struken
4Lake's FireMika Forss3Startar
5GastronomyChristian Månsson4Startar
6J.M.'s CaviarSandra Eriksson6Struken
7R.K.DynamitRobert Dunder5Startar
8Tour PrincessMalin Viklund6Startar
9Gustaf AvenueOve A Lindqvist9Startar
10Game of TrotKrister Söderholm10Startar
11Tasmanian DevilHugo Lundgren11Startar
12K.F.C.SoxMarcus Lilius12Startar
13AwayStefan Edin13Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 10 okt 2025 kl 21:53.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678910111213
    1197,66205,25–89,43373,87–103,59736,45351,16987,18699,96148,36357,77
    296,5954,78–10,52109,81–12,33283,9682,37462,06450,2931,5464,68
    392,5857,84–7,6763,10–7,91161,5956,55255,86287,9320,1140,87
    4443,21284,70–123,81359,38–147,39916,89402,131390,981037,04415,36719,40
    5210,03143,91–31,75104,69–31,69349,84156,52449,15634,4675,42130,50
    6659,51581,05–224,13367,47–219,36958,68528,391517,59979,18579,29997,83
    7587,87351,58–161,62403,18–112,27830,04453,201212,531072,21242,27606,29
    8184,41108,66–27,83197,91–24,16246,01112,47625,16554,1144,45119,85
    9218,01114,22–24,91179,59–27,45430,1780,22524,25590,0655,50128,99
    101518,231367,34–450,961313,28–465,291677,391290,26546,621254,09803,33978,74
    11245,42175,59–45,54230,55–38,62596,26228,23847,53403,1160,07176,55
    12–––––––––––––

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.