Travlopp på Boden & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 22 oktober 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 22 oktober 2025 Boden & Solvalla

onsdag 22 oktober 2025Boden lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Boden

Lopp 9 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

4Flory Lane Stefan Johansson

Segermarginal: 6 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Flory LaneStefan Johansson1.12,42,32
25Icebreaker SisuChristian Månsson1.13,216,17
310Speed MattersUlf Ohlsson1.13,28,72
49Kiwi SisuSanttu Raitala1.13,310,40
511Hercules GodivaMarcus Lilius1.13,44,30
68Needle'emMauri Jaara1.13,791,37
71Greenhill's DancerMalin Viklund1.13,87,71
Opl.3Regress W.F.Hemmi Salminen1.13,840,14
Opl.2Francis CoccolaVille Pohjola1.13,961,50
Opl.7Heineken BishopJohn Östman1.14,134,16
Opl.6BeastHanna Olofsson1.15,131,75
Struken12UnciaVille Koivisto––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Stall Courant Solvallaserien 420, Final i Meeting 3 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

10Basic Structure Örjan Kihlström

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
110Basic StructureÖrjan Kihlström1.13,210,97
29Ike ZetDaniel Redén1.13,23,34
31Night HawkAndreas Lövdal1.13,42,39
411Flying FinnMagnus A Djuse1.13,44,74
56Four White E.G.Rikard N Skoglund1.13,627,37
68Lucky SilverMats E Djuse1.13,631,11
73Sunset SkyEmilia Leo1.13,851,46
Opl.5Sighni BurgeClaes Sjöström1.14,081,09
Opl.12SonestaJörgen Westholm1.14,244,29
Opl.7Prop Line W.Markus B Svedberg1.14,371,63
Opl.2Cloud BustingJulia Smedman1.14,3246,39
Diskv.4Occhio (galopp)Paw Mahonyu51,85

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Boden lopp 9

1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Boden lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Greenhill's DancerMalin Viklund1Startar
2Francis CoccolaVille Pohjola2Startar
3Regress W.F.Hemmi Salminen3Startar
4Flory LaneStefan Johansson4Startar
5Icebreaker SisuChristian Månsson5Startar
6BeastHanna Olofsson6Startar
7Heineken BishopJohn Östman7Startar
8Needle'emMauri Jaara8Startar
9Kiwi SisuSanttu Raitala9Startar
10Speed MattersUlf Ohlsson10Startar
11Hercules GodivaMarcus Lilius11Startar
12UnciaVille Koivisto12Struken

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Stall Courant Solvallaserien 420, Final i Meeting 3 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Night HawkAndreas Lövdal1Startar
2Cloud BustingJulia Smedman2Startar
3Sunset SkyEmilia Leo3Startar
4OcchioPaw Mahony4Startar
5Sighni BurgeClaes Sjöström5Startar
6Four White E.G.Rikard N Skoglund6Startar
7Prop Line W.Markus B Svedberg7Startar
8Lucky SilverMats E Djuse8Startar
9Ike ZetDaniel Redén9Startar
10Basic StructureÖrjan Kihlström10Startar
11Flying FinnMagnus A Djuse11Startar
12SonestaJörgen Westholm12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 22 okt 2025 kl 22:12.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    115,16931,38303,02247,86390,84210,98577,07133,9024,2878,1939,94390,38
    2327,29940,701609,991275,591771,981382,132263,481276,42483,44934,59549,841636,35
    3196,932341,78725,371332,471371,061027,831823,111171,33262,87346,67269,281562,79
    44,32543,59189,80118,46240,5894,31290,5980,598,7427,1113,83248,83
    544,131318,12426,36355,82312,18264,74518,66215,6380,27165,0899,54615,04
    6131,591425,86537,99554,95819,55291,541241,17436,91170,86304,96210,40956,77
    7149,331818,86760,03690,40985,79628,35582,79614,03200,30390,01255,011188,01
    8281,031909,651103,521315,491475,511161,411961,33517,15354,01431,83406,591716,65
    926,621863,17488,65380,17763,63262,56805,49272,3035,63122,2467,67649,52
    1029,421433,45385,39332,26610,30193,87577,21175,3628,6552,7240,95366,66
    1113,351115,58359,10232,50379,26160,72425,04143,0416,7651,8723,03309,82
    12––––––––––––

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.