Travlopp på Åby, banan för Dagens dubbel torsdag 23 oktober 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 23 oktober 2025 Åby

torsdag 23 oktober 2025Åby, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Åby

Lopp 8 · Super Boost I · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

11Zenmeister Ole Johan Östre

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111ZenmeisterOle Johan Östre1.15,121,14
23Global FuturityJohan Untersteiner1.15,72,54
37ClodriqueEirik Höitomt1.15,23,51
48Unexpected OutcomeJulian Cordeau1.15,333,94
52Bring Me the NewsJonas Moberg1.15,924,36
Opl.9UgalliBjörn Goop1.15,67,16
Opl.4Googoo CasinoRobert Bergh1.16,06,45
Opl.10NikititaJulia Jakobsson1.19,9150,37
Diskv.5Knut Rapid (galopp)Carl Johan Jepsonu12,35
Struken1Nebraska LobellRobin Bakker––
Struken6DorobValentin Prevost––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Åby

Lopp 9 · Super Boost II · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

3Micke Sting Claes Sjöström

Segermarginal: 3 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Micke StingClaes Sjöström1.12,92,13
27Thai M.SquareEirik Höitomt1.13,226,79
311Cameron HillsBjörn Goop1.13,39,14
48Maserati HallCarl Johan Jepson1.13,47,81
59Striking EagleAndré Eklundh1.13,57,93
65Utah SouthwindStefan Persson1.13,523,29
Opl.4Extremely SweetRobert Bergh1.13,625,91
Opl.10Kash Keeper (galopp)Victor Rosleff1.13,863,23
Opl.1Bold KnickOle Johan Östre1.13,946,38
Opl.2TuppenJohan Untersteiner1.14,87,25
Opl.6ThewinnertakeitallNicklas Korfitsen1.14,919,53

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Åby lopp 8

Super Boost I · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Åby lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Nebraska LobellRobin Bakker1Struken
2Bring Me the NewsJonas Moberg1Startar
3Global FuturityJohan Untersteiner3Startar
4Googoo CasinoRobert Bergh1Startar
5Knut RapidCarl Johan Jepson2Startar
6DorobValentin Prevost3Struken
7ClodriqueEirik Höitomt3Startar
8Unexpected OutcomeJulian Cordeau4Startar
9UgalliBjörn Goop6Startar
10NikititaJulia Jakobsson7Startar
11ZenmeisterOle Johan Östre8Startar

Startlista DD-2 · Åby lopp 9

Super Boost II · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Åby lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Bold KnickOle Johan Östre1Startar
2TuppenJohan Untersteiner2Startar
3Micke StingClaes Sjöström3Startar
4Extremely SweetRobert Bergh4Startar
5Utah SouthwindStefan Persson5Startar
6ThewinnertakeitallNicklas Korfitsen6Startar
7Thai M.SquareEirik Höitomt7Startar
8Maserati HallCarl Johan Jepson8Startar
9Striking EagleAndré Eklundh9Startar
10Kash KeeperVictor Rosleff10Startar
11Cameron HillsBjörn Goop11Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 23 okt 2025 kl 21:37.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →1234567891011
    1–––––––––––
    2894,87297,09167,71608,96850,87771,631077,77437,23467,301734,35695,74
    3316,3723,375,8861,0767,2067,7574,6823,2925,66368,9336,75
    4391,8634,8015,5773,02139,17118,53180,5450,6350,60581,0092,31
    5507,2258,6833,58156,83130,80176,63241,1663,8195,13653,96157,46
    6–––––––––––
    7217,8219,675,8659,7360,5352,5855,8130,7525,38335,7051,24
    81304,79313,90151,17582,69700,05538,28801,60301,41404,881483,29477,19
    9491,7139,5316,81127,22143,39135,13181,1748,7944,27581,1961,48
    101939,241229,98586,902434,831675,912491,002835,761686,641701,151425,181771,39
    11768,67252,9691,36562,68464,69484,51641,94249,14232,461270,01294,14

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.