Travlopp på Kalmar, banan för Dagens dubbel fredag 21 augusti 2026. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 21 augusti 2026 Kalmar

fredag 21 augusti 2026Kalmar, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Kalmar

Lopp 8 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

8Trifli Vixi Stefan Persson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18Trifli VixiStefan Persson1.15,313,65
25I Love SensationKevin Oscarsson1.16,24,47
33Västerbo OutsiderKen Ecce1.16,523,80
411Zazza Zizzy ZackMicael Stjernström1.15,89,58
54Global HighflyerJoakim Lövgren1.16,81,60
69Gloria S.H.Fredrik Persson1.16,218,98
Opl.6InnovationCatrin Fajersson1.16,857,46
Opl.10Holger HighnessIda Einarsson Nilsson1.17,275,63
Opl.1I Am the ArtTim Lorentzson1.18,0145,53
Opl.7Lucy LuuOscar Ginman1.23,162,77
Diskv.2Northstream Value (galopp)Jan E Johansson10157,30

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Kalmar

Lopp 9 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

4Osvaldo A.Boko Emilia Leo

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Osvaldo A.BokoEmilia Leo1.11,92,52
25PorterKen Ecce1.12,25,92
310Sky BrigadoonDaisy Paling1.12,48,43
411ExpelledMax Säker Lysell1.12,836,55
58Zipora C.D.Christian Cracchiolo1.13,026,83
63Prince of DarknessJulia Jakobsson1.13,192,61
Opl.6Otis DreamJens Laursen1.13,485,39
Opl.9Pacino AliDan Ottosson1.14,945,26
Opl.1One too O'boyLars Engström1.15,4158,94
Diskv.2Moni Lane (galopp)Stefan Persson72,97
Diskv.7Bearra (galopp)Oscar Ginman923,30

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Kalmar lopp 8

2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Kalmar lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1I Am the ArtTim Lorentzson1Startar
2Northstream ValueJan E Johansson2Startar
3Västerbo OutsiderKen Ecce3Startar
4Global HighflyerJoakim Lövgren4Startar
5I Love SensationKevin Oscarsson5Startar
6InnovationCatrin Fajersson1Startar
7Lucy LuuOscar Ginman2Startar
8Trifli VixiStefan Persson3Startar
9Gloria S.H.Fredrik Persson4Startar
10Holger HighnessIda Einarsson Nilsson5Startar
11Zazza Zizzy ZackMicael Stjernström6Startar

Startlista DD-2 · Kalmar lopp 9

1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Kalmar lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1One too O'boyLars Engström1Startar
2Moni LaneStefan Persson2Startar
3Prince of DarknessJulia Jakobsson3Startar
4Osvaldo A.BokoEmilia Leo4Startar
5PorterKen Ecce5Startar
6Otis DreamJens Laursen6Startar
7BearraOscar Ginman7Startar
8Zipora C.D.Christian Cracchiolo8Startar
9Pacino AliDan Ottosson9Startar
10Sky BrigadoonDaisy Paling10Startar
11ExpelledMax Säker Lysell11Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 21 aug 2026 kl 21:35.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →1234567891011
    1706,14537,191710,95499,09666,541395,061287,331981,111700,051024,211696,68
    2997,29358,311270,99344,72598,591265,171357,661348,841473,851179,272126,20
    31193,1394,64440,0371,86107,85624,77261,24388,10312,19179,86761,12
    4200,905,21163,134,558,57128,8732,6148,9563,0517,9978,93
    5502,7923,42396,2214,5925,02369,1188,03138,63187,5167,10244,56
    61334,48189,03866,75191,61262,87488,64550,36748,951009,55447,921094,10
    71362,92268,20913,21202,60353,651296,19261,08920,381249,67617,041417,60
    8875,2249,12597,0841,0165,49675,47188,88197,11441,19103,56491,87
    91131,7545,81620,3544,9864,63783,21154,22288,45315,1282,42616,42
    102878,03309,391791,95201,63408,401923,881115,071540,471983,23468,211166,42
    11755,9832,55754,1028,4445,53637,41152,88255,35334,1657,87282,25

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.