Travlopp på Bjerke & Halmstad, banan för Dagens dubbel tisdag 6 oktober 2026. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 6 oktober 2026 Bjerke & Halmstad

tisdag 6 oktober 2026Bjerke lopp 9 & Halmstad lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bjerke

Lopp 9 · 2600 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

9Cogburn Adrian Solberg Akselsen
Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19CogburnAdrian Solberg Akselsen1.15,127,11
21PeacekeeperMagnus Teien Gundersen1.15,11,52
38Oksamit W.H.Åsbjørn Tengsareid1.15,39,74
410Lynet McQueenVidar Hop1.15,46,23
55X.O.Bjørn Steine1.15,56,74
67Viking ClassicKristian Malmin1.15,558,55
Opl.2Oh U. HandsomeboyEirik Høitomt1.15,612,29
Opl.6Martinique DecoyPer Oleg Midtfjeld1.15,771,22
Opl.3Isabelle ImaLars Anvar Kolle1.16,145,62
Opl.4Ramiro BoJonas Andreas Ås1.16,883,03

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Halmstad

Lopp 10 · PERSSONS VÄRLD ICA SUPERMARKET OSBY Fördel Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

4Bonus Credit Johan Untersteiner

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Bonus CreditJohan Untersteiner1.12,23,17
21Nasdaq NewportOle Johan Östre1.12,48,97
311L'Amiral S.J.S.Joakim Lövgren1.12,410,64
45Epicure D.E.Tyler Mifsud1.12,49,24
59Rendezvous ZonRobert Bergh1.12,63,01
63One Chance MoreJulian Cordeau1.12,79,55
72NenciniDwight Pieters1.12,793,57
Opl.7Orkan BoMarciano Hauber1.12,822,05
Opl.10WehadthemallVictor Rosleff1.12,959,62
Opl.12Star CashDante Kolgjini1.12,999,83
Opl.6Nice SteelStefan Persson1.13,157,55
Opl.8Deadly MapPeter Grundmann1.13,373,56

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bjerke lopp 9

2600 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Bjerke lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1PeacekeeperMagnus Teien Gundersen1Startar
2Oh U. HandsomeboyEirik Høitomt2Startar
3Isabelle ImaLars Anvar Kolle3Startar
4Ramiro BoJonas Andreas Ås4Startar
5X.O.Bjørn Steine5Startar
6Martinique DecoyPer Oleg Midtfjeld6Startar
7Viking ClassicKristian Malmin7Startar
8Oksamit W.H.Åsbjørn Tengsareid8Startar
9CogburnAdrian Solberg Akselsen9Startar
10Lynet McQueenVidar Hop10Startar

Startlista DD-2 · Halmstad lopp 10

PERSSONS VÄRLD ICA SUPERMARKET OSBY Fördel Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Halmstad lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Nasdaq NewportOle Johan Östre1Startar
2NenciniDwight Pieters2Startar
3One Chance MoreJulian Cordeau3Startar
4Bonus CreditJohan Untersteiner4Startar
5Epicure D.E.Tyler Mifsud5Startar
6Nice SteelStefan Persson6Startar
7Orkan BoMarciano Hauber7Startar
8Deadly MapPeter Grundmann8Startar
9Rendezvous ZonRobert Bergh9Startar
10WehadthemallVictor Rosleff10Startar
11L'Amiral S.J.S.Joakim Lövgren11Startar
12Star CashDante Kolgjini12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 6 okt 2026 kl 22:14.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    117,06180,9621,145,2915,2092,0643,36134,035,40124,9920,48178,58
    2102,40596,55114,2941,70107,86485,17269,07632,4946,93824,05126,351050,67
    3432,411692,23314,47208,63309,40943,15962,171456,00182,211745,82413,532039,41
    4590,391277,07738,40294,09529,111096,05957,581576,88308,652368,94684,562530,72
    559,19506,9478,3331,5539,84219,73212,66191,9026,16429,7163,02655,05
    6567,221265,19599,60372,82441,10488,811378,151630,48270,241320,41583,582367,57
    7613,901402,52568,16404,02565,801524,53734,891547,76316,642033,34578,002979,19
    875,32861,5677,5631,6983,18486,34217,51447,0536,00698,4097,521225,75
    9131,75912,09170,8695,96157,55618,90411,15680,6564,11619,07149,31884,66
    1065,13659,7678,6629,5451,43295,01174,84577,8921,54284,4051,85691,96

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.